Netflix, Özel planına yeni özellikler getirdi

Video akış platformu Netflix, hali hazırda aktif olan Özel planı için yeni gelen özellikleri duyurdu.

Video akış platformu Netflix, hali hazırda aktif olan Özel planı için yeni gelen özellikleri duyurdu. Özellikler arasında en öne çıkan şey ise konumsal ses oluyor.

Netflix’in Özel planı halihazırda reklamsız, göz alıcı, net 4K HDR video çözünürlüğü, dizileri ve filmleri dört desteklenen cihazda aynı anda izleme ve indirme özelliği ve daha fazlasıyla en yüksek kalitede izleme deneyimi sunuyor. Şimdi Özel plan üyeleri, Netflix konumsal ses ile ister evde televizyonda veya bilgisayarda, ister hareket halindeyken telefonda veya tablette, mevcut en yüksek kaliteli ses deneyiminin keyfini çıkaracak. 

Netflix konumsal ses, hiçbir ek ekipman gerektirmeden, baş döndürücü bir sinema deneyimini tüm cihazlara getiriyor. Bu özellik artık aralarında Stranger Things, The Witcher, Wednesday ve Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven’in de bulunduğu 700’den fazla içerikte kullanılabiliyor.

Ayrıca “You”, “Your Place or Mine”, “Luther: Batan Güneş” ve “Tour de France” gibi popüler yeni içeriklere de yayınlandıkları zaman konumsal ses eklenecek.

Özel plan izleme deneyimi açısından çığır açan bu son derece büyüleyici ses deneyimini, halihazırda sunulan 4K, HDR, Dolby Atmos ve Ayarlanmış Netflix Modu gibi özelliklerin arasına ekleniyor.

Daha Fazla Cihaza İndirme Özelliği

İnsanların hiç olmadığı kadar çok cihaz aracılığıyla iletişim kurduğu çağımızda, Netflix’in yaptığı araştırmalar, üyelerin özellikle seyahat ederken ve farklı cihazlar arasında geçiş yaparken Netflix dizi ve filmlerini çevrimdışı izleyebilmek için daha fazla cihaza indirme seçeneğine sahip olmak istediğini ortaya koyuyor. Bu yüzden Özel plan üyelerinin istedikleri zaman, istedikleri yerde Netflix izleyebilmesi için dört yerine altı cihaza indirme özelliğini devreye alıyor. 

Güncel İçerikler