WePlay Ventures, 2 yılda 15 girişime 22 yatırım yaptı ve 1 exit gerçekleştirdi

Bugüne kadar 15 girişime yatırım yapan oyun yatırımcısı WePlay Ventures, geçmiş verilerini ve 2023 yılı planlarını açıkladı.

2 yıldır oyun sektörü odağında yatırımlar yapan WePlay Ventures, geçmiş verilerini ve bu yılın planlarını paylaştı.

Tecrübeli ekibi ile erken aşama oyun girişimlerine yatırım gerçekleştiren WePlay Ventures, yapmış olduğu 15 yatırım ile Türkiye’nin en aktif oyun yatırım şirketlerinden biri olurken 1 yıl içinde yapmış olduğu exit ile dikkatleri üzerine çekti.

2 yılda 15 yatırım, 22 yatırım turu ve 1 exit

Erken aşama oyun girişimlerine yatırımlar gerçekleştiren WePlay Ventures, geçtiğimiz 2 yıl içerisinde 1.300’den fazla oyun girişimiyle görüşerek 15 girişime 22 yatırım turu gerçekleştirdi.

WePlay’in portföyünde bulunan 15 girişimin toplam değerlemesi 131 Milyon Doları bulurken, portföyün yüzde 60’ı Mobil ve yüzde 40’ı PC ve Konsol stüdyolarından oluşuyor. 2022 yılında portföyüne sırasıyla Abrakadabra, Mixer, L8, njoyKidz ve Fantazzie’yi ekleyen WePlay Ventures’in portföyünde yer alan 15 oyun stüdyosu, 320’den fazla kişiye istihdam sağlarken, bu süreçte 450’den fazla oyun geliştirdi. Ayrıca WePlay, 2022 yılının Ekim ayında gerçekleşmesi zor bir başarıya imza atarak UDO Games’e yaptığı yatırımın 1. Yılını tamamlanmadan, hisselerini Türkiye’nin en büyük bilgisayar oyunu geliştiricisi Talewords’e exit etti.

WePlay Ventures, 2023 yılı içerisinde 13 farklı ülkede operasyon merkezleri kuracak

2023 yılında yatırım alanını Avrupa, Türkiye ve Orta Asya olarak genişletmeyi planlayan WePlay Ventures, bölgenin en büyük yatırım ve hızlandırma platformunu kurmayı amaçlıyor. Merkezini Hollanda’ya taşıyan WePlay, Hollanda ve Türkiye ile birlikte 13 ülkede kurulacak operasyon merkezleriyle 18 ay içerisinde 200’den fazla stüdyoyu kuluçka merkezlerine dahil ederek yatırım sayısını 40’a çıkartmayı hedefliyor.

“2022 yılı, 2023 yılında hedeflediklerimizin ilk adımı oldu”

WePlay Ventures Yönetici Ortağı Burak Yılmaz; “İlk günden itibaren çıktığımız bu yolda amacımız öncelikle Türkiye’de ardından küresel çapta oyun sektörüne elimizden gelen desteği vermekti. Geçtiğimiz 2 yıla baktığımızda büyük aşama kaydettiğimizi görmek bizi çok mutlu oluyor. 1 yıl gibi kısa bir sürede yapmış olduğumuz exit bize de vizyonumuzun bir kanıtı oldu aslında. 2023 yılında planlarımızı daha da büyüterek yatırım alanımızı Avrupa, Türkiye ve Orta Asya olarak genişleterek bölgenin en büyük yatırım ve hızlandırma platformunu kurmayı hedefliyoruz.” dedi.

Son Yatırımlar

Son İçerikler