Araç çağırma uygulaması inDrive, İstanbul’da kurye hizmetine başladığını duyurdu

Araç çağırma platformu olarak ülkemizde faaliyetlerine başlayan inDrive, İstanbul içerisinde kurye hizmetine başladığını açıkladı.

Araç çağırma ve tüketici hizmetlerine yönelik uluslararası IT platformu inDriver, İstanbul’da şehir içi teslimat hizmeti (inDrive Couriers) başlatıyor. Herhangi bir sürücü (inDrive’ı kullanan taksi şoförleri dahil) kurye olabileceği gibi, motosikletli kuryeler de hizmet verebilecek.

inDrive, 2022 sonbaharında araç çağırma hizmeti olarak İstanbul’da kullanıma sunuldu. Yalnızca resmi taksilerin kullanılabildiği uygulamada yolculuk fiyatı, taksimetre ücretlerine göre önerilse de uygulama üzerinden sürücüler ve yolcular ücret konusunda anlaşma sağlayabilmekte.İstanbul’da hızla popülerlik kazanan uygulama kısa sürede büyük bir başarı elde etti.

Kentsel hizmetler platformu olan inDrive bugün 47 ülkede faaliyet gösteriyor. Bulunduğu ülkelerde araç çağırma hizmetine ek olarak yeni özellikler sunan inDrive, İstanbul’da da kurye hizmetini başlattı. “inDrive Couriers” (inDrive Kuryeleri) adıyla başlatılan hizmet, taksi yolculuğunda olduğu gibi çalışıyor. Müşteri, gönderi adresini belirttikten sonra teslimat için fiyat teklifini yayınlıyor. Kayıtlı kuryeler ise teklifi kabul ederek, reddederek veya fiyatlarını pazarlık ederek belirleyebiliyor. Nihai fiyat doğrudan kurye ve müşteri arasında belirleniyor.

inDrive kuryeleri, motosiklet, bisiklet ve yaya kuryelerin yanı sıra kayıtlı sürücüler (inDrive‘ın araç çağırma hizmetini kullanan resmi taksi sürücüleri dahil) olabiliyor. Ön araştırmalar, mevcut taksi şoförlerinin yaklaşık %30’unun fiyattan ve güzergahtan memnun olmaları halinde kurye teslimatı yapmaya hazır olduğunu gösteriyor. İstanbul’daki trafik sorunu nedeniyle inDrive, trafiğin yoğun olduğu saatlerde motosikletli kuryelerin daha aktif çalışmasını amaçlıyor.

Birçok ülkede aktif olarak kullanılan InDrive kurye özelliğinin diğer ülkelerdeki en aktif müşterileri küçük ve orta ölçekli işletmeler olarak öne çıkıyor. (Çiçekçiler, fırınlar vb.) Bu firmalar tam zamanlı çalışan bulundurmak yerine inDrive’dan kurye hizmeti almanın bütçe açısından daha verimli olduğunu ve siparişlerin daha hızlı şekilde ulaştığını belirtiyor.

Güncel İçerikler