Keiretsu Forum Türkiye, 2022 yılında 11 girişime 20 milyon TL yatırım yaptı

Dünyanın en büyük melek yatırım ağlarından birisi olan Keiretsu Forum Türkiye, 2022'de 11 girişime toplamda 20 milyon TL yatırım yaptı.

4 kıtada faaliyet gösteren dünyanın en büyük melek yatırım ağlarından birisi olan ve 100’den fazla melek yatırımcısı ile Türkiye’nin en büyük ve en güçlü melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum Türkiye, 2022 yılında 11 girişime toplamda 20 milyon TL yatırım yaptı.

Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü & Keiretsu Forum Londra Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Eren, şu ana kadar dünyadaki üyeleriyle toplam 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını belirterek, “Türkiye ayağında ise 85 girişime 150 milyon TL‘den fazla yatırım yaptık. Geçtiğimiz iki yılı 41 yatırımla kapattık, bu büyük bir rakam. 2022 yılını ise Keiretsu Forum Türkiye olarak, 11 girişime yaptığımız 20 milyon TL ile yatırım tutarı ile kapatıyoruz. 2022 yılında yatırım yaptığımız girişimler Bim Made, Riskoptima, Power Dev, Teklifim Gelsin, Insumo, Remotify, Holovit, Pazardan, Umuro Games ve Popile oldu.” dedi.

Türkiye’yi startup konusunda hem girişimci hem de yatırımcı anlamında süper güç olarak gördüğünü vurgulayan Eren, “2023’te de 1.5 milyar doları göreceğiz ve unicorn bekliyoruz. 2023 güzel bir yıl olacak. Türkiye girişimcilik ekosistemi bulunduğu ligden bir üst seviyeye yükseldi. İki yıl önce İngiltere, İsrail ve Fransa vardı artık oyun girişimlerimizle ve çıkan unicornlarla bu ülkelerle başa baş gidiyoruz. Avrupa ülkeleri veya Silikon Vadisi’nden kalır hiç bir yanımız yok hatta fazlamız var.” şeklinde konuştu.

Girişimlere önerilerde bulunan ve yeni yatırımlarını açıklayan Eren: “Türkiye’de 220 GSYF kuruldu. Girişimciler için paranın bol olduğu bir dönemdeyiz, girişimciler rahat olsun. 2023’te tüm dünya için sıkıntı olacak olan konu Seri A ve üzeri yatırımlar. Bu konu için biraz daha gayret etmek gerekecek.” şeklinde görüşlerini aktardı.

Güncel İçerikler