Hedef Girişim, Rainbow Polikarbonat’a yatırım yaptı

Hedef Girişim, polikarbon teknolojisi üzerine çalışmalar yapan Rainbow Polikarbonat’a yatırım yaptığını açıkladı.

Hedef Girişim, polikarbon, polimer, plastik ve benzeri ürünlerin imalat ve ticareti yapan Rainbow Polikarbonat’a yatırım yaptı.

Hedef Holding çatısı altında faaliyet gösteren Hedef Girişim,  finans ve teknoloji öncelikli olmak üzere; fintech, yazılım, gayrimenkul geliştirme, basın ve yayıncılık, eğitim, lojistik, tıbbi amaçlı sağlık ürünleri, plastik ve benzeri ürünler geliştirme, SaaS, üretim ve sanayi odaklı sektörlere yatırım yapıyor.

1995 yılında faaliyetlerine başlayan Rainbow Polikarbonat, polipropilen sektöründe dünya standartlarındaki ürün-hizmet kalitesini artırmak adına çalışmalar yapıyor. Girişim, maliyet ve zaman gibi faktörler de göz önüne alınarak basit ve yüksek tasarım gücüne sahip, her türlü çevre koşullarına dayanıklı ekonomik ürün geliştiriyor.

Hedef Holding iştiraki Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından KAP’a yapılan açıklamada:

“Şirketimizin 21.11.2022 tarih ve 38 numaralı Yönetim Kurulu Toplantısında; Polikarbon, polimer, plastik ve benzeri ürünlerin imalat ve ticareti ile iştigal eden Rainbow Polikarbonat San. ve Tic. A.Ş.’ne (RNPOL) ilave girişim yatırımı yapılmasına,

Bu çerçevede; 

1-       Fatih Mehmet Akbeyaz’dan 1.737.500 adet ve Akgül Akbeyaz’dan 562.500 adet olmak üzere toplam 2.300.000 adet payın 43.125.000.-TL bedelle satın alınmasına, 

2-       Hakim ortaklar Fatih Mehmet Akbeyaz ve Akgül Akbeyaz ile girişim yatırımı sözleşmesi imzalanmasına, 

Oybirliği ile karar verildi.

Bu işlemle birlikte Rainbow Polikarbonat San. ve Tic.A.Ş. sermayesindeki paylarımız/oy haklarımız %3,33’den %11 sınırına ulaşmıştır” denildi.

Hedef Girişim, yapılan anlaşmayla birlikte %7,67’lik pay/oy hakkı 43.125.000 TL’ye satın aldı.

Güncel İçerikler