İstanbul merkezli SinginGiant’ın geliştirdiği yerli taktik FPS oyunu Contain, Steam’de yerini aldı

İstanbul merkezli oyun girişimi SinginGiant tarafından geliştirilen yerli taktik FPS oyunu Contain, Steam'de yer alarak çok yakında kapalı beta testlerine başlayacağını duyurdu.

Dijital oyun sektöründe İstanbul kökenli yeni bir girişim olan SinginGiant‘ın geliştirdiği PC oyunu Contain‘de geri sayıma geçiliyor. İçinde doğaüstü ve gerilim öğeleri barındıran taktik FPS oyunu Contain, Steam üzerinden istek listesi almaya başladığını duyurdu.

Unreal Engine 5 ile geliştirilen Contain, 1-5 kişilik ekipler halinde ister tek oyuncu ister 5 kişiye kadar Co-Op olarak oynanabilecek. Oyun severleri Contain’de her köşe ardında bir tehlike bekliyor. Contain’in geliştirici ekibi içinde tecrübeli isimler yer alıyor. Daha önce Steam’de çıkan iki oyunun yaratıcıları arasında bulunan Sonat Samir, bugüne kadar yüzlerce oyun inceleyen Burak Akmenek, yayımlanan çok sayıda basılı ve dijital medyanın tasarımında emeği geçen Oğuz Taşdan bunlardan bazıları. Değerli bir yatırımın ardından oyunun geliştirilmesine hızlıca başlayan ekip, oyunu tamamlamak için emin adımlarla ilerliyor.

2021 yılında İstanbulda kurulan SinginGiant, oyuncularına muhteşem bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. Dijital oyunlara geniş ve yenilikçi bakış açısıyla yaklaşarak uluslararası ölçekte üst düzey PC oyun projelerinin geliştirilmesini ve yayınlanmasını yöneten, oldukça deneyimli bir ekiple oyun severlere farklı deneyimler yaşatmayı hedefliyor.

SinginGiant’ın geliştirdiği PC oyunu Contain, Co-Op mücadelede oyuncuları oldukça farklı bir maceraya davet ediyor. Geliştirilen oyunun kapalı beta testinin ileri bir tarihte gerçekleştirilmesi planlanıyor. Kapalı beta testlerinde oyuncuların verdiği geri bildirimlere göre gerekli düzenlemelerin yapılması ve hemen ardından oyunun piyasaya sürülmesi için gerekli işleler yapılarak piyasaya bekleniyor.

Oyunla ilgili gelişmelerden haberdar olmak için buradan Contain’in Twitter hesabını takip edebilirsiniz.

Güncel İçerikler