Konu:

Yerli fintech Eçözüm, yeni dönemde Finrota adıyla yoluna devam edecek

Ödeme sistemleri ve Açık Bankacılık çözümleri sunmak amacıyla 2001 yılında kurulan Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. artık Finrota adıyla yoluna devam ediyor.

Ödeme sistemleri ve Açık Bankacılık hizmetlerinin erişilebilirliği, dijitalleşmesi ve kolaylaşması sürecinde önemli rol oynayan Eçözüm, yeni dönemde Finrota adıyla faaliyetlerini sürdürecek.

Finrota, 2021 yılında Param bünyesine dahil olarak ürün ve hizmetlerinin gücünü artırdı. Param’ın köklü geçmişinin ve deneyiminin katkısıyla ilerleyen Finrota, ulusal ve uluslararası şirketlere AR-GE ve yüksek teknoloji kullanarak geliştirdiği ürünleriyle fark yaratan çözümler sunuyor. Finrota ayrıca, portföyündeki ürünlerin sayısını artırmaya ve iyileştirmeye devam ediyor.

Küresel bir oyuncu olmayı hedefliyor

Online tahsilat sistem Netahsilat ve Açık Bankacılık çözümleri sunan NetEkstre, Posrapor, E-DBS ve TÖS (Toplu Ödeme Sistemi) ürünleri ile sektöre yön veren Finrota, hizmet verdiği alanlarda küresel bir oyuncu olmayı hedefliyor. Finrota, gelişmiş teknolojik altyapısıyla, firmaların ihtiyaçlarına yönelik çözümler ile finansal işlemlerini tek ekrandan, zaman tasarrufu sağlayarak otomatize hale getiriyor.

Bunların yanı sıra; 2015 yılından bu yana VISA Avrupa Çözüm Ortakları listesinde yer alan, PCI DSS standartlarında hizmetler geliştiren Finrota, 200’den fazla çalışanıyla iş ortaklarına üstün teknoloji ve güvenli altyapıya sahip dinamik çözümler sunuyor.

Farklı ölçekteki şirketlere hizmet vererek, tabana yayılma stratejisiyle iş ortaklarının ve kullanıcılarının sayısını artırmaya odaklanan Finrota, kullanıcılarının finansal teknolojide rotası olmayı amaçlıyor.

Son İçerikler