Yerli teknoloji girişimi Bren, köprü yatırım turunu 12 milyon dolar değerleme üzerinden tamamladı

Enerji, bakım ve zaman tasarrufu sağlayan yerli teknolojiler geliştiren Bren İleri Teknoloji Enerji A.Ş., liderliğini Alesta Yatırım'ın üstlendiği turda 12 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

2020 yılında Alesta Teknoloji Yatırım A.Ş ve 2021 yılında Keiretsu Forum Türkiye’den yatırım alan ve bir yıldan kısa sürede değerlemesini 13 kat artıran yerli teknoloji girişimi Bren, global yatırımcıların odağında olmaya devam ediyor.

Enerji verimliliği ve akışkanlar dinamiği alanında 10 yıldan fazla tecrübe ve Ar-Ge proje birikimine sahip olan, 2018’den beri de kendi bünyesinde ürettiği özgün ürün teknolojileriyle müşterilerine enerji, bakım ve zaman tasarrufu sağlayan yerli teknolojiler sunan Bren, Alesta Teknoloji Yatırım A.Ş ’nin liderliğinde 12 milyon dolar değerleme ile köprü yatırım turunu tamamladı.

Avrupa ve Amerika pazarında büyüme hedefi olan ve Seri A yatırım turuna hazırlanan Bren, Almanya ve Dubai’den melek yatırımcıların da katıldığı köprü yatırım turuyla global büyüme adımlarını hızlandırdı.

Seri A Yatırım sürecinde hazırlanan Bren, Global yatırımcılarında odağında

Avrupa ve Amerika pazarında büyüme hedefi olan ve Seri A yatırım turuna hazırlanan Bren, Almanya ve Dubai’den melek yatırımcılarında katıldığı köprü yatırım turuyla global büyüme adımlarını hızlandırdı. Bren İleri Teknoloji Enerji A.Ş. CEO’su Çınar Laloğlu, “Bursa’dan başlayan, globalde büyük müşterileri kısa zamanda kazanan ve önemli başarılara imza atan Bren, köprü yatırımı pazardaki talebe ihtiyaç verecek ekip ve üretim kapasitesini arttırmada kullanacak. Enerji krizlerinin artması, iklim değişikliğine yol açan karbon emisyonlarının ciddi seviyelere ulaşması pazarda bize olan ihtiyacı daha da arttırıyor. Bu ihtiyaca karşılık vermek için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Seri A yatırım turunda globaldeki ekibi büyütmeyi ve global partnerler ile hedef pazarlara yayılma sürecini hızlandıracağız.” dedi.

Dünyanın ilk entegre buhar izleme sistemini geliştirdi

Enerjinin daha verimli şekilde kullanılmasına odaklandıklarını belirten Çınar Laloğlu, egirişim’e verdiği demeçte, geleneksel tüm sanayi alt yapısını yenilikçi teknolojilerle dijitalleştirerek firmalara ve çevreye katkı sunmayı hedeflediklerini söyledi. Bren’in yenilikçi sensör teknolojisi ve yapay zeka tabanlı yazılımıyla sanayide buhar kaçaklarını zamanında fark edilmesini ve yüksek enerji kayıplarının önüne geçmeyi hedeflediğini anlatan Laloğlu, güçlü inovasyon ekipleriyle pazarda dengeleri değiştirecek bir adım daha atarak dünyanın ilk entegre buhar izleme sistemini geliştirdiklerini vurguladı.

Aynı donanım ile üç farklı çözüm

Çınar Laloğlu, Bren’in bataryasız sensör teknolojisini kullanarak, enerji kablosu ihtiyacı olmadan kablosuz veri gönderebilen donanım teknolojisine sahip olduğunu ifade etti. Laloğlu, “Bren, Buhar sayacı ile üretimi takip ederken, aynı zamanda buhar hatlarındaki vanaları ve buhar kapanları da kontrol ederek gerekli tüm bilgilere müşterilerin tek bir platformdan ulaşmasını sağlıyor” dedi.

Son İçerikler