Akıllı teslimat platformu QDelivery, idacapital’dan yatırım aldı

Berlin ve İstanbul merkezli olarak ticarileşmiş ve 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde 1000’den fazla kuryenin her gün onbinlerce teslimatını perakende sektörünün öncü şirketleri için uçtan uca yöneten QDelivery, Innovate21st İvmelendirme Programı kapsamında idacapital‘dan yatırım aldı.

QDelivery, teslimat öncesi, teslimat anı ve teslimat sonrası süreçlerin uçtan uca planlandığı, yönetildiği ve optimize edildiği bulut tabanlı bir teknoloji platformudur. “Teslimat Operasyon Merkezi” kavramının temelini oluşturacak olan bu platform ile teslimattan önce sipariş konsolidasyonu, siparişten teslimata dönüşüm, rota optimizasyonu, teslimat atamaları, teslimat takibi, teslimat kanıtlarının toplanması, teslimat sonrası operasyon yönetimi ve raporlama fonksiyonlarını sağlanmakta.

QDelivery, 2022 yılı sonuna kadar İstanbul merkezli başlattığı KuiK operasyonuyla 50’den fazla küçük işletmenin aylık 2.5 milyon TL’lik ticaretine aracılık etmeyi hedefliyor. Elde ettiği deneyimlerle kobi segmentindeki çözümlerini 2023 yılından itibaren tüm Avrupa’ya yaygınlaştırmayı planlıyor.

QDelivery üç yıl içinde Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın da önde gelen son mil lojistik operasyon platformu olacak. Halen platformunda Türkiye’nin en büyük teslimat operasyonları koşan QDelivery, yakın zamanda da KuiK markası ile küçük işletmelere servis sunmaya başladı. idacapital’ın ilk yatırımı ile beslenen büyüme, net müşteri ve gelir artışı ile QDelivery’i iki yıldan kısa sürede 20 milyon doların üzerinde bir değere taşıyacak. Yatırım kapsamında idacapital devam turlarında da, QDelivery’e devam yatırımlarını sürdürecek.

Innovate21st programı idacapital tarafından yürütülen ve programa özel olarak alınan girişimlerin, eş zamanlı yatırımla birlikte 36 aylık bir dönemde büyüme süreçlerine bilgi ve yatırım sağlanan bir programdır. Bu program kapsamındaki idacapital girişimleri son iki yılda 5 milyon USD üzerinde yatırım almış ve şirket değerlerini ortalamada 5 kat arttırmış durumdadır.

Son İçerikler