BigChefs, Toprağın Kadınlarından Sofralara projesini NFT’ye dönüştürüyor

Gamze Cizreli ile yakından tanıdığımız Türkiye'nin restoran liderlerinden BigChefs, “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesinden ilham alarak hazırlanan ilk NFT koleksiyonunu yayına aldı.

Gamze Cizreli ile yakından tanıdığımız Türkiye’nin restoran liderlerinden BigChefs, yine bir ilke imza atarak Web 3.0 dünyasına NFT koleksiyonu ile giriş yaptı ve Toprağın Kadınlarından Sofralara NFT’sini, dünyanın en büyük NFT pazar yeri OpenSea’de yayınladı.

BigChefs, NFT ile başlayan Web 3.0 yolculuğundaki projelerinde, NFT sahiplerine belirli ayrıcalıklar, özel avantajlar ve deneyimler sunmayı planlıyor.

BigChefs, 520’yi aşan kadın çalışanıyla, restoran sektöründe kadın istihdamını en çok destekleyen markalardan. Aynı zamanda kadınları daha geniş bir ekosistemde desteklemek adına çalışmalar da yürütüyor. BigChefs, bu bakış açısı ile tarımdaki 2,5 milyon kadın istihdamına dikkat çekmek ve kadınların ekonomik kazanımlarına destek olmak için “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesini hayata geçirdi. 14 kadın ile başlayan proje, BigChefs’in iş birliği yaptığı 49 üretici firma ve kooperatif ile 120 kadın üreticiye ulaştı. “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesi sayesinde üretici kadınlarımız hem üretimlerine devam etme motivasyonu buluyor ve BigChefs menülerinde bu lezzetleri sunuyor hem de toplumdaki yerlerini güçlendiriyorlar.

BigChefs, çok yakın zamanda ayrıntılarını duyuracağı NFT koleksiyonunun ilk eserinde, üretici kadınları Web 3.0 dünyasında ölümsüzleştiriyor. Her biri ayrı bir sanat eseri olan koleksiyonun ilk NFT’si, Balıkesir Kaz Dağları’nda keçi peyniri üretimi yapan girişimci kadınlardan ilham alıyor. Eser, dünyada trend olan ve Türkiye’de henüz örneğine rastlanmayan “Infinite Zoom Art” tekniği ile “Studio Sigun” dijital sanat stüdyosunda tasarlandı.

2022 sonuna kadar Türkiye’de büyümeye devam ederek 5 şehirde, toplam 10 şube daha açmayı planlayan BigChefs, yurtdışında da bulunduğu ülkelerde yeni şubelerle büyümeye devam ediyor. Ayrıca BigChefs; Hollanda, Belçika, Amerika, Kuzey Kıbrıs, Libya, Kırgızistan ve Özbekistan da dahil olmak üzere 7 ülkede daha lezzet ve hizmet anlayışımızı temsil etmeye hazırlanıyor.

Güncel İçerikler