CES 2023’te yer almak isteyen Türk girişimciler için başvurular açıldı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Las Vegas şehrinde 5-8 Ocak 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2023’te, Türk teknoloji girişimcileri için İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle bu yıl da İstanbul Pavilyonu kurulacak.

İSTKA, yeni nesil teknoloji ürünlerini, dünyanın dört bir yanından teknoloji şirketleri ile birlikte ilk kez bu fuarda tanıtmayı ve global pazarlara açılmayı hedefleyen Türk teknoloji girişimcileri için başvuru almaya başladı.

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda CES 2023 (Consumer Electronic Show) Eureka Park Fuar alanında kuracağı İstanbul Pavilyonu’na, Türkiye’den gelecek vaat eden startuplar katılacak. Türk startuplar dört gün boyunca ürün ve teknolojilerini sergileme ve müşteri görüşmeleri yapma imkanı bulacak.

İstanbul Pavilyonu’nda yer almak için Türkiye’de kayıtlı olan, tüketici elektroniği alanında yenilikçi ve teknoloji odaklı bir ürünü bulunan, küresel piyasaları hedefleyen ve CES 2023 Euraka Park kriterlerini karşılayan startuplar başvuruda bulunabilecek.

Başvuru formunun İngilizce doldurulması gerekiyor

İngilizce olarak doldurulması gereken başvuru formunda; startupa ilişkin resmi bilgiler, startup profili, ürün bilgisi, küresel piyasalar için strateji, CES 2023 katılım ekibinin bilgisi ile ekibin startup ve ürününe dair maksimum 1,5 dakikalık bir ingilizce tanıtım videosuna yer verilmesi gerekecek.

Başvuru formu: istka.org.tr

Türk teknoloji girişimcileri başvurularını 9 Eylül 2022 Cuma 17:00’a kadar İstanbul Kalkınma Ajansı’nın web sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek.

2019 yılında 4.400 stant ve 182.000 katılımcı ile gerçekleştirilen etkinlik, 2022 yılında pandeminin etkisi ile yaklaşık 2.300 stant ve yaklaşık 45.000 katılımcı ile gerçekleşti. 3.200 medya temsilcisi tarafından takip edilen CES 2022 etkinliği sosyal medyada 1,7 milyondan fazla etkileşim aldı.

Geçtiğimiz yıl fuarda; dijital sağlık, akıllı şehirler, sürücüsüz araçlar, robotik, artırılmış ve sanal gerçeklik, yapay zeka, e-spor, kozmetik teknolojileri ve daha birçok tüketici ürünleri endüstrisini temsil eden teknoloji ürünleri sergilendi.

CES 2022’de Türk teknoloji girişimcileri için İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle ilk kez kurulan İstanbul Pavilyonu’nda 28 startup yeni ürün ve teknolojilerini ilk kez tüm dünyaya tanıttı. CES 2022’de müşteri ve yatırımcı görüşmeleri yapan Türk startuplar arasında; iş birliği, bayilik anlaşması ve ilk satışını-ihracatını yapan, distribütörlük teklifi alan firmalar oldu.

Güncel İçerikler