Ön muhasebe ve finans platformu KolayBi’, TechOne VC liderliğinde 1 milyon 150 bin dolar yatırım aldı

Türkiye’nin önde gelen muhasebe ve finans platformlarından biri olarak 40 binden fazla KOBİ’ye hizmet sunan KolayBi’, TechOne ve Türkiye’nin önde gelen girişim sermaye fonlarının katılımıyla 1 milyon 150 bin dolarlık yatırım aldı. KolayBi’, 2023 yılında aktif müşteri sayısını 100 bine çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye’nin önde gelen muhasebe ve finans platformlarından biri olarak 40 binden fazla KOBİ’ye hizmet sunan KolayBi’, TechOne Venture ve Türkiye’nin önde gelen girişim sermaye fonlarının katılımıyla 1 milyon 150 bin dolarlık yatırım aldı. KolayBi’, 2023 yılında aktif müşteri sayısını 100 bine çıkarmayı hedefliyor.

Ön muhasebe programı olmasının yanı sıra işletmelerin ofis işlerini optimize ederek verimlilik ve sürdürülebilirliklerini artıran KolayBi’; 2022 yılında büyüme ve yatırım atağıyla hız verdiği hedefleri doğrultusunda hizmet ağını genişletiyor. KolayBi’ finans ve ön muhasebe süreçleri için sunduğu çözümler ile KOBİ’lerin ticari işlerini kolaylaştırırken aynı zamanda KOBİ’ler için zaman ve kaynak tasarrufu sağlıyor.

TechOne ve Türkiye’nin önde gelen girişim sermaye fonlarının da katıldığı yatırım turunda elde ettiği 1 milyon 150 bin dolarlık yatırım ile KolayBi’, 2023 yılında hizmet vermeyi planladığı 100 bin aktif müşterisi için yeni ürünler geliştirmeyi ve büyüme stratejisini güçlendirmeyi hedefliyor.

40 binden fazla şirkete kesilen 70 milyar TL fatura tutarı

KolayBi’ CEO’su Gökhan Boyana, “Tüm dünyada KOBİ’ler finansal takip eksikliği ve doğru nakit yönetimi yapamamasından dolayı kuruluşundan sonraki 5 yıl içinde batıyor. KolayBi’ ise KOBİ’lere finansal verilerini tek bir platformdan takip edebilme imkanı sağlıyor. Bu noktada sunacağımız yeni hizmetler için yaptığımız her geliştirme büyük değer taşıyor. Küçük işletmelere finansal yönetim konusunda verdiğimiz desteği ve teknolojimizi her geçen gün daha da geliştiriyoruz. İşletmeler gelirlerini, giderlerini ve masraflarını bu sisteme doğru şekilde girdiklerinde, anlık nakit akışlarıyla birlikte kar ve zararlarını da görebiliyorlar. Tüm dünyada ticaretin yüzde 98’ini KOBİ’lerin oluşturduğunu hesap ettiğimizde karşımıza devasa bir hizmet alanı çıkıyor. Şu an kullanıcılarımız; KolayBi’ üzerinden 40 binden fazla şirkete, 70 milyar TL tutarında fatura kesmiş durumda” dedi.

1 milyon 150 bin dolarlık yatırım alan KolayBi’, Servis Bankacılığı sistemine dahil oluyor

Güçlü bir büyüme hikayesiyle kısa sürede önemli yol kat ettiklerini ve Türkiye’nin önde gelen girişim sermayelerinin katıldığı turda 1 milyon 150 bin dolarlık yatırım topladıklarını söyleyen Boyana, yeni dönem hedeflerini şu şekilde açıkladı: “2021 yılında toplam 70 milyar TL hacminde e-belgenin kesilmesine aracılık ettik. Bu yılki başlıca hedefimiz ise ürünümüzü kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına göre şekillendirerek işletmeye özel çözümler yaratmak. Bu amaçla, Türkiye’de tüm bankalarla entegre olmayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra çok yakında Servis Bankacılığı sistemine kullanıcı dostu bir arayüz ile dahil oluyoruz. Bunun sonucunda çok yakında tüm KolayBi’ kullanıcılarının kendilerine özel bir hesap numarası ve ATM kartı olacak. Kullanıcılarımız, para transferi gibi temel finansal işlemleri bu kartlarla yapabilirken ilgili banka hareketlerini otomatik olarak KolayBi’ hesaplarına aktarılabilecek. İlerleyen dönemde ise bu kartlar, kredi kartı olabilecek. Bu yatırımla tek noktadan bankacılık ve finansal yönetim platformu haline gelecek olan KolayBi’, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan entegre çözüm üreticisi olma sürecini tamamlayacak.

“Hedefimiz yeni pazarlara açılmak’’

KolayBi’ CEO’su Gökhan Boyana şirketin gelecek hedeflerine değinerek: “Bugünün koşullarına ve teknolojisine uyum sağlamak isteyen bankacılık ve finans sektöründe en önemli unsur, finansal teknoloji altyapı hizmetlerini sunan kurumlardır. Biz de bu kapsamda işletmelerin asıl ihtiyaçlarını araştırıp, sürekli yenilikçi ve güncel kalarak ürünlerimizde fark yaratmaya çalışıyoruz. Bu yılın üçüncü çeyreğinde başta Avrupa ve Orta Doğu pazarları olmak üzere yurt dışında faaliyet göstermeye ve büyümeye odaklandık. Bu hedefimiz doğrultusunda KolayBi’ hizmetini yurt dışındaki KOBİ’ler ile de buluşturacağız” dedi.

Güncel İçerikler