Bosch Rexroth, BRUSA HyPower’ın azınlık hissesini satın aldı

Otoyol dışı araç segmentinde hidrolikte lider uzman, e-mobilite öncüsüne yatırım yapıyor; her iki taraf da mobil iş makineleri için elektrikli sürücülerin geliştirilmesi ve pazarlanması konusundaki iş birliğini yoğunlaştırmak istiyor.

Bosch Rexroth, BRUSA HyPower AG’de azınlık hissesini satın almasıyla birlikte otoyol dışı pazarında iş birliğini yoğunlaştırmak istiyor.

BRUSA HyPower ürünleriyle Bosch Rexroth, otoyol dışı araçların elektrifikasyonu için eLION ürün portföyünü tamamlıyor ve müşterilerin elektrikli sürücü mimarilerini hızlı ve kolay bir şekilde uygulamalarını sağlıyor. Bu, inşaat, tarım, lojistik veya toplumsal hizmetlerde kullanılan mobil iş makinelerinin herhangi bir lokal emisyon üretmeden çalışabileceği ve böylece daha çevre dostu ve daha sessiz hale gelebilecekleri anlamına geliyor.

Şantiyelerde, limanlarda veya madencilikte yapılan çalışmalar sırasında önemli oranda CO2 emisyonu oluşur. Bosch Rexroth, mobil ekipmanı elektriklendirmek için bu alanda çalışıyor. Otoyol dışı araç ekipmanlarının elektrifikasyonunu desteklemek ve ilerletmek üzere eLION serisiyle elektrifikasyon için kapsamlı bir bileşen portföyü sunuyor. eLION serisi, çıkışa ve boyuta, ilgili redüktörlere, invertörlere, yazılım çözümlerine ve son teknoloji hidroliklere göre ölçeklendirilmiş 80 adede kadar motor çeşidini içeriyor. İleriye dönük olarak, BRUSA HyPower’ın DC/DC dönüştürücüleri ve yerleşik şarj cihazları bu geniş yelpazeyi mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

Bosch Rexroth AG’nin Mobil Hidrolik ürün bölümünden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Thomas Donato, “Sürdürülebilir, lokal olarak emisyonsuz mobil iş makinelerine yönelik eğilim, işimiz için iyi büyüme fırsatları sunuyor. Otoyol dışı uygulamaların yaklaşık yüzde 30’u 2030 yılına kadar elektrikli hale gelecek. Ortak hizmetimizle, yaklaşık 1,5 milyar avroluk ek bir pazar hacmine hitap ediyoruz. Bosch Rexroth, birbirine en uygun şekilde eşleşen bileşenlerle otoyol dışında sunulan en geniş ürün yelpazesine sahip. Bununla, sürüşü ve mobil iş makineleriyle çalışmayı daha da optimize etmek istiyoruz. Bu nedenle BRUSA HyPower bizim için önemli bir ortak.” dedi.

BRUSA HyPower Yönetim Kurulu Başkanı Ming Jiang şunları ekledi: “İş birliğimiz sayesinde müşteri ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabileceğiz ve geliştirme sürelerini kısaltabileceğiz. Şarj cihazlarımız ve DC/DC dönüştürücülerimiz, işlevsellik ve çalışma açısından Rexroth ürün yelpazesine sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir. Ayrıca, geniş bir uygulama yelpazesini kapsayarak, otoyol dışında çalışan iş makinelerinin üreticilerine fayda sağlıyoruz.” dedi.

1985’ten beri BRUSA, yalnızca sivil uygulamalara yönelik elektrikle çalışan araçlar için yüksek performanslı bileşenler geliştirmektedir. 2021’de kurulan BRUSA HyPower AG’nin şu anda yaklaşık 220 çalışanı var ve elektrik enerjisi dönüşüm sistemlerinde uzmanlaşmıştır. Bosch Rexroth için İsviçreli şirket, mobil makinelerde kullanım için en yüksek verimliliğe ve sağlamlığa sahip yeni ürünler geliştirecek ve üretecek.

Güncel İçerikler