TechOne VC ve twozero Ventures, bu yıl 20 girişime 10 milyon dolar yatırım yapacak

TechOne Venture Capital ve twozero Ventures, fonlarında yer alan girişimlerin kurucularını bir araya getirdi. Hamam Arts Hub’da düzenlenen etkinliğe fonların yönetici ortakları ve yatırım komitesi üyelerinin yanı sıra, ellinin üzerinde girişimci katıldı. Her iki fonun da Yönetici Ortağı olan Yiğit Arslan, 2022 yılında toplam 20 girişime 10 milyon dolar yatırım yapacaklarını açıkladı.

2021 yılında Türkiye’nin en aktif girişim sermayesi seçilen TechOne VC ve Türkiye’nin ilk spor, medya, eğlence fonu olan twozero Ventures, portföy şirketi ekosistemin dinamizmini artırmak amacıyla Founders Night etkinliğini düzenledi.

Girişimcilerin birbirleriyle deneyimlerini paylaştığı Founders Night’ta birçok potansiyel iş birliği için de adımlar atıldı.

“Önemli başarılara imza atacak birçok iş birliğinin ilk adımları atıldı”

Etkinliğe ilişkin görüşlerini aktaran TechOne VC Yönetici Ortağı Yiğit Arslan “TechOne VC bugüne kadar yatırım yaptığı girişimlere toplamda 10 milyon dolar üzerinde fon sağladı. 2022 yılında farklı sektörlerden, 20 girişime daha toplamda 10 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyoruz. Öte yandan girişimlere verdiğimiz desteği yalnızca maddiyatla sınırlamıyoruz. Kendimizi girişimcilerin yolculuğunda farklı alanlarda onlara destek olan bir platform olarak tanımlıyoruz, bununla birlikte girişimcilerimizin birikimlerini birbirine aktarabildiği bir ağ kurmayı hedefliyoruz. Founders Night ile bu hedefteki ilk adımımızı attık.Girişimcilik ekosistemi adına güzel ve faydalı bir akşam geçirdiğimizi düşünüyorum. Belki de ilerleyen dönemde önemli başarılara imza atacak birçok iş birliğinin temelleri bugün atıldı. Her iki fonumuzda yer alan girişimlerimizin kurucuları birbirleriyle deneyimlerini paylaştı, biz de TechOne VC olarak, böylesi faydalı bir etkinliğe ev sahipliği yaptığımız için oldukça mutluyuz. Bundan sonraki süreçte de yarattığımız ekosisteminin sürdürülebilirliği açısından, bunun gibi faaliyetlerimize devam edeceğiz.” dedi.

“Büyüme stratejileri ve yol haritaları üzerine konuştuğumuz bir akşam geçirdik”

Barış Hocaoğlu ve Yiğit Arslan

Founders Night’a ilişkin düşüncelerini paylaşan twozero Ventures Yönetici Ortağı Barış Hocaoğlu ise “Günümüz dünyasında spor, medya ve eğlence dikeyleri, trendlerin değişmesi ve farklı mecralara evrilmesiyle birlikte farklı değişikliklere adapte olmaktadır. Medyanın dijitalleşmesi ve içerik üretimine verilen öneminin daha da fazla artması, spor yatırımlarının teknoloji içeren yeni bakış açılarını içermesi ve yeni nesil eğlence anlayışının canlı yayınlar üzerinde odaklanmaya başlaması bizim Twozero Ventures olarak takip ettiğimiz trendler arasındadır. Fon stratejimizi de tohum öncesi, tohum ve erken aşamada yer alan girişimlere yapılan yatırımlar şeklinde gerçekleştirmekteyiz. Bu çerçevede yatırım yaptığımız hemen hemen tüm portföy şirketlerimizin büyüme trendlerinde aylık bazda yüksek artışlar gözlemlendiğini söyleyebiliriz. Yatırımlarımızın performansından bağımsız olarak, bugünkü etkinliğimizde ise girişimlerimizin kurucuları ile bir araya gelip, büyüme stratejileri ve yol haritaları üzerine çokça konuştuğumuz bir akşam geçirdik.” dedi.

En aktif girişim sermayesi: Techone VC

Teknolojideki rekabet avantajları ve yıkıcı iş modelleriyle küresel bir oyuncu olma hedefine sahip olan tohum ve erken aşama teknoloji girişimlerine yatırım yapan Techone VC; stratejik uzmanlık, bağlantılar, rehberlik ve operasyonel mükemmellikle birlikte girişimlere sermayeden daha fazlasını vadediyor. 2021 yılı içerisinde 11 yeni, 4 devam yatırımıyla birlikte 15 yatırım yaparak Türkiye’deki en aktif girişim sermayesi olan TechOne fonu, kuruluşundan bu yana toplamda 24 girişime yatırım yaptı.

Türkiye’nin ilk spor, medya ve eğlence girişim sermayesi yatırım fonu olan Twozero Ventures ise, teknoloji odaklı, yıkıcı ve yenilikçi girişimlerin ilk aşamalarına 50 bin ila 2 milyon dolar arasında yatırım yapıyor. 2020 yılının haziran ayında kurulan fon, bugüne kadar toplam 14 girişime yatırım yaparken, 2022 yılı içerisinde 5 girişime daha fon sağlamayı planlıyor.

Güncel İçerikler