Sponsorlu İçerik

Konu:

Akbank’tan dijital içerik üreticilerine özel hesap: Dijital İşler Hesabı

Akbank, sosyal içerik üreticilerine ve mobil cihazlar için uygulama geliştiricilere yönelik Dijital İşler Hesabı’nı hayata geçirdi.

Akbank’tan edindiğimiz bilgilere göre, Akbank’ta bu özel hesabı açanlar, vergi ödemelerini kolayca takip edebiliyor, ayrıca birçok bankacılık işleminden ücretsiz yararlanıyor. Üstelik içerik üreticileri, itopya’dan yapacakları tüm alışverişlerde fazladan taksit imkanı buluyor.

Gelir Vergisi Kanunu’nda yapılan düzenleme ile yıllık geliri 880 bin TL’yi aşmayan Sosyal İçerik Üreticiliği ile Mobil Cihazlar için Uygulama Geliştiriciliği’ne kazanç istisnası getirildi. Bu istisnadan yararlanabilmek için söz konusu faaliyetlerde bulunan kişilerin şirket kurulumu yapmalarına gerek kalmadan Türkiye’de kurulu bankalarda bu amaçla oluşturulan özel bir hesap açmaları ve faaliyetleri sonucu elde edecekleri tüm gelirlerini bir hesap üzerinden tahsil etmeleri gerekiyor.

Akbank da bu ihtiyacı görerek dijital içerik üreticilerine özel Dijital İşler Hesabı’nı hayata geçirdi. Bu hesabı açan dijital içerik üreticilerinin artık vergi beyanında bulunma ihtiyacı ortadan kalkıyor, vergi ödemeleri kolayca takip ediliyor. Banka, hesaba gelen tüm tutarlar üzerinden kanunun belirlediği şekilde yüzde 15 vergi kesintisi yaparak müşterileri adına vergi dairesine ödeyecek.

Metaverse

Son İçerikler