Yerli dijital lojistik platformu Kamion, Y Combinator’dan 8.5 milyon TL yatırım aldı

Dijital lojistik platformu Kamion, girişim dünyasının önemli oyuncularından biri olan Y Combinator’den 8.5 milyon TL yatırım aldı.

Doğru kamyonu, doğru yükle, doğru zamanda buluşturan bir platform olan Kamion, dünyanın önde gelen hızlandırma ve erken aşama yatırım fonlarından biri olan Y Combinator’dan 8.5 milyon TL yatırım aldı.

Girişim, aldığı bu yatırımla Y Combinator‘ın bu döneminde yatırım almaya hak kazanmış Türkiye’deki tek şirket oldu.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Kamion Kurucusu Berkay Adlim: “Öncelikle bu dönemde bu yatırımı almaya hak kazanmış tek Türk şirketi olmaktan gurur ve mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Başarıda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma ve paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Kamion olarak 2020’nin başında kurulduk ve 2020’nin son çeyreğinden beri aktif olarak ciro yaratıyoruz. 2022’nin ilk 6 ayında ise ortalama 5 kat büyüme gerçekleştirdik. Kamion olarak kendimizi ‘modern yük komisyoncusu’ olarak tanımlıyoruz. Taşımacılığa yazılım ve veri analitiği sayesinde verim katmayı amaçlıyoruz. Dünyadaki en iyi erken aşama yatırım fonlarından biri olan Y Combinator’un takımımıza, ülkemizin potansiyeline olan inancı ve bizi ekosistemde ileri taşıma iddiası bizi çok gururlandırdı. Bu yatırımla hedeflerimize ulaşmada doğru yolda olduğumuzu bir kez daha gördük.” dedi.

Hedef, nakliyecilerin kullandığı lider dijital platform olmak

Kısa vadede Türkiye’nin yerel pazarında nakliyeci iş ortaklarımızın kullandığı lider dijital platform olmayı hedeflediklerini söyleyen Adlim sözlerine şöyle devam etti: “Bizi kullanan iş ortaklarımızın mazot, finansman, yemek, yedek parça ihtiyaçlarını uygun maliyetler ile karşılayabilmelerini istiyoruz. Orta-uzun vadede ise global pazarda ciro bazında ilk 5 nakliye platformu arasına girmeyi amaçlıyoruz.”

Müşteri memnuniyetini her zaman birinci planda tuttuğunu dile getiren Kamion ekibi, yük veren müşterilerine güvenilir nakliyecilerle, uygun fiyatlara, yüksek performanslı bir hizmet vermeyi temel alıyor. Nakliyeci iş ortaklarına ise zamanında ödeme, hafif yük ve düşük bekleme süreleri taahhüt ediyor. Bu temellerin üzerine inşa edilen teknolojik altyapı ile verim kazanan Kamion, yazılım ve veri analitiği kullanarak kazandığı verimi fiyatlara yansıtma şansı buluyor. Ayrıca Kamion mobil uygulaması sayesinde yük garajlarına gidip vakit ve benzin harcamalarına da gerek kalmıyor.

Güncel İçerikler