Softtech’in yeni genel müdürü M. Bülent Özçengel oldu

Türkiye’nin öncü teknoloji şirketlerinden Softtech’te gerçekleşen üst düzey atama sonrası Yeni Nesil Teknolojiler Genel Müdür Yardımcısı M. Bülent Özçengel, Softtech’in yeni Genel Müdürü oldu.

İstanbul, Ankara ve Kıbrıs’ta yer alan ofisleri; San Francisco ve Şanghay’da yer alan inovasyon merkezleri ile dünyadaki teknoloji trendlerini yerinde takip ederken, farklı iş alanlarına yönelik deneyime, teknolojik alt yapıya ve kendi alanlarında yetkin 1600’den fazla profesyonel kadroya sahip Softtech’in Genel Müdürlük görevine M. Bülent Özçengel atandı.

M. Bülent Özçengel kimdir?

1978 yılında Eskişehir’de doğan M. Bülent Özçengel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’ni bitirerek, Marmara Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Meslek hayatına İş Bankası’nda ilk olarak Bilgi Teknolojileri departmanında Yazılım Uzmanı unvanı ile başlayan Özçengel ardından Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalıştı. Özçengel daha sonra İş Bankası BT Hizmet Yönetimi Grubu’nda Proje Yöneticisi ve sonrasında Müdür Yardımcısı pozisyonunda görev aldı. Ardından İş Bankası Uygulama Sunucuları Grubu’nda Müdür pozisyonuna atandı. Sonrasında da Özçengel, İş Bankası Bilgi Teknolojileri Departmanı’da Birim Müdürü olarak çalışmaya devam etti.

Softtech Yeni Nesil Teknolojiler Genel Müdür Yardımcılığı görevini 2 yıl boyunca İcra Kurulu’nda yer alarak yürüten Özçengel, 16 Haziran 2022 tarihi itibariyle de Softtech’e Genel Müdür olarak atandı.
Grup bünyesinde farklı şirketlerde Üst Düzey Yöneticilik görevlerini üstlenen M. Bülent Özçengel, San Francisco’da yer alan Softtech’in iştiraki Maxitech şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaya devam ediyor. Evli ve iki çocuk babası olan M. Bülent Özçengel, kariyeri süresince birçok ödüle layık görüldü.

Güncel İçerikler