Lonca Girişimcilik Merkezi’nin yedinci döneminden mezun olan 13 girişim

Kuveyt Türk’ün yeni fikirleri destekleyip geliştirerek ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi’nde yedinci dönem programı tamamlandı.

Kuveyt Türk’ün yeni fikirleri destekleyip geliştirerek ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi’nde yedinci dönem programı tamamlandı.

Yüzlerce başvuru arasından seçilen 13 girişime eğitim ve mentorluk desteğinin yanı sıra çok lokasyonlu paylaşımlı ofis, 50bin TL’ye kadar hibe, cihaz geliştiren startup’lara ekstra 15 bin TL Ar-Ge desteği gibi birçok imkân sağlandı.

Dijital ortamda yürütülen ve kamp şeklinde organize edilen eğitimlerin de eklendiği yedinci dönem hızlandırma programı kapsamında girişimcilere, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım imkânı, 10 bin dolarlık sanal sunucu imkânı, alanında uzman kişilerden mentorluk ve danışmanlık desteği ile pazarlama ve tanıtım desteği verildi. Ayrıca Lonca’dan mezun olan girişimciler, KT Portföy tarafından startup’lara yatırım amacıyla kurulan ve Kuveyt Türk tarafından geçtiğimiz günlerde 75 milyon TL yatırım yapılan Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na başvuru konusunda önceliğe sahip olacak.

Lonca Girişimcilik Merkezi yedinci dönem girişimleri:

Anneler Satıyor: Annelerin günlük hayattaki tüm ihtiyaçlarını karşılayan, yapay zekâ ile güçlendirilmiş bir sosyal pazaryeri platformudur.

Biriktir: Dünyanın her yerinde, geri dönüşüm yaptıkça ödül kazandırırken firma-yerel yönetim-vatandaş iş birliği sağlayarak maliyetleri ve karbon ayak izini azaltan bir projedir.

BRB: Oyuncuların donanım maliyetlerinden ve güncelleme sürelerinden kurtularak herhangi bir akıllı ekrandan istediği oyunu online oynayabildiği, güçlü oyun bilgisayarı sahiplerinin de kullanmadıkları zamanlarda bilgisayarlarını kiralayarak gelir elde edebildiği bilgisayar paylaşım platformudur.

Coridor: Oyunlaştırma yöntemi kullanarak gençlerin beğendikleri sosyal sorumluluk projelerine ulaşmasını sağlayan, proje sahibi markaların gençlerle bağ kurarak müşteri sadakati kazanmasını ve proje ölçümlemesi yapabilmesini sağlayan mobil uygulamadır.

Cyou Live: Tüm dünyadan yetişkinlere popüler iş gücü yetenekleri ve meslek edindirme odaklı, sosyal ağ gibi çalışan küresel bir uzaktan öğrenme uygulamasıdır.

Devamapp: Elektrikli scooter’lar, saatlik araç kiralama platformları, kiralanabilir elektrikli küçük sınıf araçlar ve toplu taşıma mobilite çözümleri buluşturan mobilite pazar yeri uygulamasıdır.

Geliver: İşletmelerin dinamik fiyatlama ile en uygun kargo alternatiflerine ulaşabileceği, tek bir API ile tüm kargo ve lojistik şirketlerine entegre olabileceği ve tüm taşıma sürecini uçtan uca yönetebileceği bulut tabanlı lojistik uygulamasıdır.

Invesya: Kullanıcıların yapay zekâ yardımıyla ücretsiz olarak kelimelerden sanat eserleri üretebildiği ve ürettiği sanat eserlerini uygulama içerisinde satarak para kazanabildiği bir mobil uygulamadır.

Postuby: ‘Sosyal medyada ne paylaşsam?’ derdini ortadan kaldıran, abonelerine paylaşmaya hazır içerikleri yapay zekâ desteğiyle birlikte sunan bir platformudur.

Sadetoptan: Toptancıların, çok hızlı ve sade bir şekilde müşterilerinden sipariş alabildikleri, aynı zamanda hem cari akışlarını takip edip hem de kolaylıkla tedarik listelerini düzenleyebildikleri, teslimat listeleriyle de tek bir yerden teslimatlarını listeleyebildikleri bir platformdur.

Swatchloop: Tekstil sektörüne özel, marka ve üreticilerin B2B faaliyetlerini gerçekleştirdiği, sektördeki tüm paydaşların yer aldığı (özel sektör, test-sertifikasyon ve Ar-Ge merkezleri, kamu vb.) açık inovasyon, geri dönüşüm-döngüsel ekonomi faaliyetlerini yürütebildikleri sürdürülebilir dijital ekosistemdir.

uStory: İnteraktif edebiyat eserleri yayınlanan, yazarlar ile okuyucuları bir araya getiren mobil uygulama platformudur.

Yancep: Bireylerin küçük tutarlarla, hedeflerine ve risk tercihlerine göre modellenen portföylere yatırım yapabileceği birikim ve yatırım platformudur.

Güncel İçerikler