Bedensel ve ruhsal iyi yaşam uygulaması iyi yaşa., 755 bin dolar yatırım aldı

Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinin eşliğinde, kullanıcılarına kendi belirledikleri zaman ve mekânlarda yapabilecekleri farklı uzunlukta, seviyelerde ve alanlarda antrenman ve video içerikleri sunan girişim iyi yaşa., 755 bin dolar yatırım aldı.

Deneyimli eğitmenleri aracılığıyla kullanıcılarına her seviyede yüzlerce fitness, yoga, meditasyon, farkındalık, uyku, beslenme, sıfır atık atölyeleri gibi alanlarda kişiye özel olarak derlenmiş orijinal yaşam içerikleri sunan iyi yaşa., ilk turda 3 milyon dolar değerleme üzerinden 755 bin dolar yatırım aldı.

Elif Boyner, Ceyla Yurtseven ve Kıvanç Ünal tarafından “Her an, her yerde, herkese iyi yaşamı getiren fitness, yoga, farkındalık ve beslenme platformu” sloganıyla hayata geçirildi.

Yatırım turunun bir bölümü Startup Borsa üzerinden gerçekleşirken; söz konusu tura Angel Effect, hiVC, Loodos Teknoloji A.Ş., Partner Tasarım ve Ticaret A.Ş. gibi kurumsal yatırımcıların yanı sıra melek yatırımcılardan Ali Caner Türkmen, Cem Ortabaş, Civan Sözkesen, Çağrı Emre Korkmaz, Fırat İşbecer ve Nevzat Aydın katıldı.

İyi yaşam için gerekli tüm uygulamalar kişiselleşecek

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan iyi yaşa.’nın Kurucu Ortağı Elif Boyner şöyle konuştu: “İyi yaşam denince akla gelen ilk platform olma ve global pazarlara açılmayı hedeflediğimiz yolculuğumuzda alanlarında başarılı birçok ismin bize inanmış olmasından dolayı heyecan duyuyoruz. Herkesin iyi yaşam tanımı kendine göre, iyi yaşa. ile kimseye bir doğruyu dayatmadan hayatlarında farkındalık oluşturmayı, kullanıcılara iyi yaşam için gerekli her türlü desteği vermeyi hedefliyoruz. Aldığımız yatırımla uygulamayı ve ekibi büyütürken, platformdaki fonksiyonları geliştirerek tamamen kişiselleştirilmiş bir platforma dönüştürmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda bu yatırımla yurtdışı planlarımız için yapacağımız araştırma ve testlerde önemli bir rol oynayacak.”

hiVC CEO’su Bora Şahinoğlu ise şunları söyledi: “Erken aşama girişimlerin fikir aşamasından çıkış sürecine destek sunuyor ve heyecanlarını paylaşıyoruz. Hızlı büyüme potansiyeline sahip girişimlere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda iyi yaşa.’nın bu yolculuğuna destek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Girişimcilerle el ele kazanan iş modelleri oluşturmayı, girişimleri yatırım sürecine hazırlamayı ve yatırım sonrası gelişim süreçlerinde de aktif bir şekilde desteklemeyi sürdüreceğiz.”

Güncel İçerikler