Hisse senetlerine kolay yatırım yapma imkanı sunan Midas, 100 bin kullanıcıyı aştı

Amerikan borsalarında hisse senetlerine kolay yatırım yapma imkanı sunan mobil finans uygulaması Midas, birinci yılında 100 bin kullanıcıya ulaştı. Bu süreçte Midas uygulaması üzerinden kullanıcıların gerçekleştirdiği işlemlerin büyüklüğü ise 250 milyon doların üzerine çıktı.

Amerikan borsalarında yatırım yapmayı kolaylaştıran yeni nesil yatırım uygulaması Midas birinci yaşını kutluyor.

Hatırlarsanız Midas, 1 milyon dolarlık ilk yatırımını Mart 2021’de Deniz Ventures’tan almıştı. Midas’ın hikayesine de geçtiğimiz yılın sonunda yer vermiştik. İlk yatırımından sonra 11 ayın ardından ikinci yatırımını aldı ve 11 milyon dolarlık bir tur kapattı.

Düşük komisyonlar ve basit arayüzü ile yatırım yapmayı kolaylaştıran Midas daha birinci yılında 100 bin kullanıcıya ulaştı. Bu sürede uygulama üzerinden kullanıcılar 250 milyon doların üzerinde işlem gerçekleştirdi.

Kullanıcıların yüzde 50’si ilk defa Borsa’da yatırım yaptı

Uygulama ile herkesin dünyaca ünlü şirketlere kolayca yatırım yapabileceğini aktaran Midas CEO’su Egem Eraslan, “Kullanıcılarımızın beğendikleri global şirketlere yatırım yapmasını çok kolaylaştırdık. Artık dünyaca ünlü şirketlere Midas’la 10 dakikada hesap açarak yatırım yapmak mümkün. Henüz ilk yılımızda 100 bin kullanıcıya ulaşmak gerçekten büyük bir problemi çözdüğümüzü gösteriyor. Midas’la yatırım yapan kullanıcılarımızın yarısı hayatlarındaki ilk borsa yatırımını bizimle yaptılar. Yatırım yapmayı kolaylaştırdık ve daha büyük kitlelerin uzun vadeli yatırımlarını Midas’la yaptığını göreceğiz” dedi.

Kendi teknolojisini üretiyor

90 kişilik bir mühendislik ve finans takımı olduklarını aktaran Eraslan, “Büyük finansal kurumlar Midas’ın teknolojisi ile kullanıcılarına daha yatırım ürünleri sunmaya başladı. Midas bugün Amerikan Borsalarına erişim sağlayan bir mobil uygulama gibi görünse de geleceği çok daha farklı olacak. Amacımız paranızı güvenle büyütebileceğiniz yegane platform olmak. Önümüzdeki 365 günde yatırımcılarımızı Borsa İstanbul, en iyi kurlara sahip Dolar alım satımı, kriptopara alım satımı ve alternatif yatırım araçları ile buluşturacağız” diye konuştu.

Güncel İçerikler