Take Off

Sosyal astroloji ağı Karma, hiBoost’tan yatırım aldı

Girişim ekosisteminin tecrübeli isimleri tarafından hayata geçirilen girişim geliştirme stüdyosu hiBoost, sosyal astroloji ağı Karma‘ya yatırım yaptı.

hiBoost henüz fikir aşamasındaki startup’lara rehberlik ediyor. İlk girişim geliştirme programına mikrobirikim ve mikroyatırım uygulaması Yancep ile başlayan hiBoost, şimdi de sosyal astroloji ağı Karma’ya yatırım yaptı. Karma hiBoost’tan aldığı yatırımla Türkiye pazarında büyümenin yanı sıra global pazarlara açılmayı hedefliyor.

EdTech

hiBoost, hiVC’ye ait bir şirket olarak erken aşama girişimlerin ihtiyaçlarını tespit ederek şirketleşme, strateji geliştirme, mentorluk, iş ağı yaratma ve yatırım bulma konularında rehberlik ederek hiVC ve hiVC’ye benzer fonların yatırım yapabileceği seviyeye taşıyor.

“Astrolojik uyumu dijitale taşıyoruz”

Karma’nın Kurucu Ortağı Miraç Mutlu İspir ise şunları söyledi: “Son yıllarda Amerika ve Latin ülkelerinde spiritüel bir deneyim fırsatı sunan ‘mistik uygulamalar’ oldukça popüler hale geldi. Henüz yerleşik bir oyuncusu bulunmayan ve hızlı büyüme vaat eden bu kategori özelinde Türkiye de büyük bir potansiyel barındırıyor. Tam da bu noktada Karma olarak astrolojik uyumu dijitale taşıyoruz. Bu kapsamda bireyleri astroloji ışığında bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Karma’nın merkezinde astrolojinin temelini oluşturan doğum haritaları bulunuyor. Üye olmak için uygulamayı indirdikten sonra kullanıcıların doğum yeri ve doğum saati bilgilerini girmeleri yeterli oluyor. Böylece üyelerin doğum haritası anında oluşturuluyor. Kullanıcıya, kendisine benzeyen profildeki eşleşme istekleri sunulurken, üyeler eşleştiği kişi hakkında astrolojik tüyolar alma şansına sahip oluyor. Standart eşleşmeler yüzdelik uyum oranıyla belirtilirken, ’Ruh Eşi’ ve ‘Ruh İkizi’ gibi özel eşleşmeler de bulunuyor. Karma ekibi olarak henüz Türkiye pazarında tanımlanmamış bu kategoriyi hiBoost ile beraber hayata geçirmekten dolayı çok mutluyuz. Aldığımız bu yatırımla Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerde de büyümeyi hedefliyoruz.”

Son İçerikler