Yemeksepeti, YEBO isimli otonom teslimat robotları ile hizmet vermeye başladı

Yemeksepeti, otonom teslimat robotu YEBO’ları hizmete sokarak bir ilki daha Türkiye’ye kazandırdı. YEBO’lar teslimat süreçlerinin akıllı, hızlı, verimli ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleşmesi için Delivers.ai iş birliğiyle geliştirildi. Başlangıç olarak, 5 Mayıs itibariyle Caddebostan’da (İstanbul) hizmete girecek olan YEBO’lar zamanla tüm Türkiye’ye yayılacak.

Hızlı ticaret platformu olarak kendini konumlandıran Yemeksepeti, ilk olarak otonom teslimat robotlarını hizmete soktu. YEBO (Yemek Robot) adı verilen bu robotlar, başlangıç olarak Caddebostan, İstanbul’da kullanıcıların ihtiyaçları için yollarda olacaklar. Ardından Türkiye’nin farklı bölgelerinde otonom teslimat deneyimlenebilecek.

Yemeksepeti, YEBO’ların hizmet alanlarını geliştirmeye ve bu alanda yeni projeler üretmeye devam edecek.

Hızlı-ticarette otonom dönem

Yemeksepeti’nin Delivers.ai iş birliği ile hayata geçirdiği YEBO’lar, hızlı, akıllı ve sürdürülebilir bir teslimat modeli sunuyor. Sahip olduğu otonom sürüş ve hassas navigasyon teknolojisi ile online sipariş süreçlerine yeni bir soluk getiriyor.

İlk olarak Caddebostan’da başlatılan bu modelde, Yemeksepeti ekibi, bölgedeki sipariş veren kullanıcılara YEBO’yu deneyimleme seçeneğini sunuyor. Yemeksepeti’nin otonom gönderim teklifini kabul eden kullanıcılara e-posta üzerinden bir kod gönderiliyor. Eşzamanlı olarak YEBO, ilgili restorandan aldığı siparişi kullanıcı adresine götürüyor. Kullanıcı, YEBO üzerindeki sisteme kodu girerek siparişine hızla ve güvenle ulaşıyor.

YEBO’ların haznesi özel malzemeler ile tasarlandığı için yemek sıcaklığını uygun seviyede tutarak siparişlerde deneyim mükemmelliğine katkı sağlıyor. Değiştirilebilir batarya sistemi sayesinde operasyonların kesintisiz sürmesine olanak tanıyor. 15 cm’e kadar kaldırım tırmanabilen ve zorlu yol koşullarında dahi operasyonu gerçekleştirebilen YEBO’lar akıllı ve hızlı olduğu kadar güvenilir ve güvenli bir hizmet sunuyor. İhtiyaç duyulan durumlarda ise manuel kullanıma geçiş yapılıyor.

Türkiye’nin ilk yemek sipariş platformu olan Yemeksepeti, 21 yıldır kullanıcılarına geleceğin teknolojilerini ve yeniliklerini sunuyor. Bu kapsamda artırılmış gerçeklik, yapay zeka, robotik teknolojiler gibi yeni nesil alanlara sürekli yatırımlar yapan Yemeksepeti’nin Delivers.ai iş birliği ile sunduğu YEBO’lar yeni bir ilk olarak 5 Mayıs 2022 itibarıyla yollarda olacak, hizmet verdiği bölgeler ise sürekli olarak genişletilecek.

Güncel İçerikler