Onur Güven, kripto varlık platformu Crypto.com’un Türkiye genel müdürü oldu

Dünyanın önde gelen kripto varlık platformlarından biri olan Crypto.com’un Türkiye Genel Müdürlüğüne Onur Güven atandı.

Geçtiğimiz 12 ayda önemli oranda büyüme kaydederek, dünya çapında 4 binin üzerinde çalışan sayısına ulaşan Crypto.com’un yerel hizmetlerini hızlandıracak Türkiye Genel Müdürü Onur Güven görevine başladı.

Yeni pozisyonuyla ilgili yaptığı açıklamada Güven, Türkiye’nin genç ve dinamik nüfusuyla yenilikçi teknolojilerin odağı olma potansiyeli barındırdığını belirtti ve ekledi:

“Türkiye dijital kullanımda dünya genelinde ilk sıralarda, bu dijital yatkınlık Türkiye’yi aynı zamanda en yüksek kripto varlık adaptasyonu oranına sahip ülkelerden biri yapmakla birlikte, ülkemiz için birçok potansiyeli de beraberinde getiriyor. Crypto.com’un zengin ürün ve hizmet portföyünü, üst düzey hizmet kalitesini ve güvenlik düzeyini, regülatif gereksinim ve uygulamalar çerçevesinde eksiksiz olarak Türkiye’deki kullanıcılarla buluşturmak için sabırsızlanıyorum. Nefes kesici hızda büyüyen bu sektörün daha iyi anlaşılmasını sağlamak, sürdürülebilir ve güvenli bir alanda gelişmesine katkıda bulunmak için sektör liderleri ve düzenleyici kurumlarla yakın temas halinde çalışacağız.” dedi.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, Güven’in yeni rolüne atanmasına yönelik “Onur’un deneyimi ve yenilikçi fintek perspektifi çok değerli. Kurumumuz için büyük önem ve potansiyele sahip Türkiye pazarına ve ekibimize olağanüstü bir lider kazandık. Crypto.com Türkiye pazarının Onur’un öncülüğünde neler getireceğini görmek için heyecanlıyız.” açıklamasında bulundu.

Bu pozisyona atanmadan önce, Onur Güven, Türkiye’nin önde gelen fintek kuruluşlarından Paycell’de CEO görevini yürütmekteydi. Hızlı bir büyüme göstererek bölgenin en değerli fintek şirketlerinden birine dönüşen Paycell, hizmetlerini 10 milyon müşteriye ve 20 bin iş yerine ulaştırmakta.

Güncel İçerikler