Otellere özel misafir etkileşim platformu WeBee, üçüncü yatırım turuna çıkıyor

Türk girişimciler tarafından geliştirilen ve temassız otelcilik uygulamalarında Türkiye pazar lideri olan WeBee, üçüncü yatırım turuna çıkıyor.

Otellere yönelik temassız dijital hizmetler sunan misafir etkileşim platformu WeBee, 3. yatırım turuna çıktı.

İlk yatırım turunu Turna ve Biletbank’ın ortağı Mustafa Oğuz Akdeniz ve Artımobil’in ortağı ve genel müdürü Burak Şen’in melek yatırımları ile 2019-2020 yıllarında tamamlamıştı. Girişimin bizimle paylaştığı verilere göre, bu ilk tur yatırımı ile satış ekibini tamamlamış ve 2.5 kat ciro artışı elde etmiş.

EdTech

Geçen yılın başında Diffusion Capital Partners (DCP) liderliğinde ve Türkiye Kalkınma Fonu altında faaliyet gösteren Teknoloji İnovasyon Fonu (TİF), Angel Effect, Nevzat Aydın, Almanya’dan yatırımcı Sinan Özel ve İngiltere’den Dr. Sinan Düztaş’ın katılımı ile ikinci yatırım turunu kapattı. Bu son yatırım turu ile global pazarlama ekibini oluşturarak İngiltere’de şirket kurup pazarlama ajansı ile anlaşma sağlamış.

Aldığı ikinci yatırım ile Dubai’de satış operasyonlarını da geliştiren WeBee, Maldivlerdeki pazar payını yüzde 100 büyütmüş. Global ön büro yazılımı sistemleri ile entegrasyonlarını tamamlayarak global pazarlar için bir adım atmış. 2021 yılında cirosunu yüzde 100 artırdığını dile getiren WeBee, globalde pazar payını büyütmek için iki yeni ürün hayata geçirdi. Bunlardan ilki, geçen ay hizmete sunulan, otel operasyonlarını otomatikleştirip maliyetlerini düşüren EaSee, otellerin dijitalleşmesini sağlıyor. Diğer yanda küçük otelleri hedef alan ikinci olan yeni ürününü de Nisan ayında global pazarda lanse edecekmiş.

WeBee dünyadaki ayakizini ve hedefini büyütüyor

EdTech

Costa Rica’dan Hint Okyanusu’na uzanan 23 farklı ülkede 180’den fazla otelde 12 dil desteği ile hizmet veren WeBee, Dubai’de yeni bir yapılanmaya giderek, HSG firması ile iş ortaklığı yaptı ve bölgede istihdam ettiği satış müdürleri ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri öncelikli olmak üzere Körfez bölgesinde de pazar payını artırdı.

Konuyla ilgili ortak açıklama yapan WeBee kurucuları Dr. Özgür Zan ve Tansel Voyvodaoğlu, ”Şu an Turizm hem Dünyada hem Türkiye’de önemli bir ihtiyaç. Pandeminin ve globalleşen bir sistemin etkisi ile insanlar daha çok seyahat etmek isterken kolay ve güvenli bir yol tercih ediyor. Bunun için de dijitalleşme şart. Pazarda hala dijitalleşme adımını atmamış olan otellerin yüzde 70’i, büyük bir fırsat olduğunu bize gösteriyor. Yeni ürünlerimizle birlikte toplamda 1 milyonun üzerinde konaklama tesisine hitap edeceğiz. WeBee olarak 670.000’ine ulaşabiliyoruz ve 5 yıl içerisinde de 22.500 otele hizmet vermeyi hedefliyoruz.

2028 yılına kadar şirket değeri 250 milyon doların üstünde olacak. Alacağımız üçüncü yatırım ile şirket merkezini İngiltere’ye taşıyacağız. Avrupa’da satış yapılanması oluşturmak için çalışıyoruz. Ürünümüze yapay zeka destekli misafir etkileşim özelliği eklenmesi planlanıyor. Düzenli aylık gelirin, bu yıl sonuna kadar 4 katına çıkması öngörülüyor. Bu dünyada kalıcı olabilmek için “360 derece hizmet sunan, verimli, kontrol edilebilir, sürdürülebilir bir dijital sistem” işimizin olmazsa olmazı diyebiliriz.” dedi.

Son İçerikler