Akıllı telefonların kilit ekranları için alternatif sunan Glance, 200 milyon dolar yatırım aldı

Akıllı telefonların kilit ekranlarında internet deneyimi sunan Glance, Jio tarafından 200 milyon dolar yatırım aldı.

Önde gelen bir yapay zeka destekli kilit ekranı platformu olan Glance, bugün D serisi finansman turunda Jio Platforms Limited’den 200 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

2019 yılında Naveen Tewari, Piyush Shah, Abhay Singhal, Mohit Saxena tarafından Singapur’da kurulan Glance, akıllı telefon kullanıcılarının kilit ekranlarından internete girebilmelerini olanak tanıyor. Bugün Glance’in kilit ekranı platformu, Asya’daki pazarlarda 400 milyondan fazla cihazda kullanılıyor. Glance, kullanıcıların arama yapmadan, herhangi bir uygulama indirmeden ve hatta telefonlarının kilidini dahi açmadan internette bulunan her şeyi deneyimleme olanağı tanıyor. Üstelik Glance cihazlarda yerleşik uygulama olarak yer aldığı için kullanıcıların ekstra indirme yapmasına gerek kalmıyor.

Jio tarafından yapılan yatırım, Glance’in ABD, Brezilya, Meksika ve Rusya gibi Asya bölgesinin dışında kalan birkaç önemli uluslararası pazarda piyasaya sürülmesini hızlandırmayı amaçlıyor. Akıllı telefonların kilit ekranlarında dünyanın en büyük canlı içerik ve ticaret ekosistemini oluşturmayı planlayan şirket, toplanan fonları küresel olarak genişlemek için kullanacak. Jio, son 5 yıldır Hindistan’daki dijital hizmetler ekosistemine öncülük ediyor. Jio, teknoloji dijital alanda inovasyonu, girişimi ve çözümleri desteklemeyi hedefliyor. Jio platformuna ek olarak Glance, teknoloji devi Google ve Silikon Vadisi merkezli girişim fonu Mithril Capital tarafından da destekleniyor.

Söz konusu yatırıma ek olarak Glance, Reliance Retail ile Glance kilit ekranlarının JioPhone Next akıllı telefonlarına entegre edilmesini sağlayan bir iş ortaklığı anlaşmasına vardı. Anlaşmanın ayrıca Glance, Reliance Retail ve Jio arasında cihazlar, ticaret, içerik ve oyun ekosistemi genelinde daha fazla stratejik işbirliklerine yol açması bekleniyor.

 

Son İçerikler