Faladdin ve Binnaz uygulamalarının geliştiricisi “Vision Teknoloji”, Sanat Inisiyatifi kurdu

Faladdin ve Binnaz uygulamalarının geliştirici şirketi Vision, ülkemizde sanatı yaygınlaştırmak için Sanat Inisiyatifi kurdu.

Faladdin ve Binnaz uygulamalarının geliştirici şirketi Vision’ın kurmuş olduğu “Sertac Tasdelen Private Collection”, sanatı toplumumuzda yaygınlaştırmak, kurum olarak sanata ve sanatçıya verdiği değeri vurgulamak ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla kurulmuştur. Şubat 2022’de başlatılan bu inisiyatif çağdaş sanat fonu ve koleksiyonudur.

Vision Kurucu Ortağı ve CEO’su Sertaç Taşdelen; “Bu inisiyatifinin amaçları arasında çağdaş sanat koleksiyonumuzu oluşturmak, sürdürülebilir bir üretim ve sergileme altyapısı sunmak, koleksiyon ve seçkileri izleyicilerle buluşturmak ve çağdaş sanatın görünürlüğüne katkıda bulunmak var.” şeklinde bilgi verdi.

Vision Çağdaş Sanat Koleksiyonu (2022+)

Şubat 2022’de başlattığımız çağdaş sanat koleksiyonu, inisiyatifimizin en önemli parçası olarak Vision Teknoloji Sirketi tarafından korunacak, geliştirilecek ve sergiler ve dijital erişim olanakları aracılığıyla kamuyla buluşacak.

Koleksiyondaki işler aynı zamanda dünyanın önde gelen sanat kurumları tarafından ödünç alınmaya ve farklı coğrafyalardaki sergilerde izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

Koleksiyonda resim, heykel, fotoğraf, video ve film, yerleştirme, ses, ışık ve performans gibi çeşitli mecralarda üretilmiş eserler yer alacak. Çağdaş sanatın gelişim hikâyeşini anlatmaya odaklanan koleksiyonda Türkiye ve geniş anlamda komşu coğrafyadaki sanat üretimi, uluslararası bir diyalog içinde ele alınacak.

Güncel İçerikler