Yerli girişim BugBounter, 5.7 milyon dolar değerleme üzerinden 340 bin dolar yatırım aldı

Platforma dahil olan bağımsız siber güvenlik uzmanı BugBounter, 6 yeni yatırımcının katıldığı yatırım turunu 15 günden kısa sürede tamamladı ve 5,7 milyon dolar değerlemeye ulaştı. BugBounter, aldığı bu yatırımla yurtdışındaki büyümesini hızlandıracak.

Şirketlerin siber güvenlik açıklarını denetleme, bulma ve doğrulama ihtiyacını bünyesindeki 1350’nin üzerinde bağımsız araştırmacıyla karşılayan yerli girişim BugBounter, 15 günden kısa sürede tamamladığı yeni yatırım turuyla 5,7 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

İki senede iki yatırım turunu başarıyla tamamlayan BugBounter, ilk melek yatırımın sonrasındaki bir yılda elde ettiği deneyimlerle başlattığı ilave tohum yatırım turunun hedefine 15 günden kısa bir sürede ulaştı. Rekor sürede tamamlanan bu tura BugBounter’ın eski yatırımcılarının büyük çoğunluğu ve 6 yeni yatırımcı katıldı. İkinci yatırım turunun ardından BugBounter 5,7 milyon dolar değerlemeye ulaştı ve 340 bin dolar yatırım aldı.

BugBounter.com Kurucu Ortağı ve CEOsu Arif Gürdenli, konuyla ilgili şunları söylüyor: “İkinci yatırım turumuzda beklentimizin çok üstünde bir talep ile karşılaştık. Topladığımız 340 bin dolar ile Seri-A öncesi yurtdışındaki büyümemizi hızlandıracağız. 2022 içerisinde ekibimizi iki katına büyütmeyi ve dağıtım kanalımızı geliştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca müşteri portföyümüzü sektörel bazda genişleterek hizmet verdiğimiz sektörü sayısını artıracağız. Odaklandığımız bazı kritik sektörlere de öncelik vereceğiz. Portföyümüze Avrupa, Orta Doğu ve Asya bölgelerinden müşterileri dahil ederek büyümemize yeni müşterilerle devam etmeyi hedefledik.

BugBounter ekibi

Bütün bu adımlarla Türkiye’den başlayarak 2022’de önce yakın coğrafyalarda, 2023’ten itibaren de küresel ölçekte siber güvenlik denetim ihtiyacının önemli bir alanını kitle kaynağı ile gidermeyi planlıyoruz. Araştırmacı uzman havuzumuzun sayısını, çeşitliliğini ve niteliğini sürekli artırarak müşterilerimizin vazgeçilmez siber güvenlik çözüm ortağı olacağız ve siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen on binlerce gence sağlıklı bir istidam yaratacağız. Bunun için Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin ve Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin öncülüğünde halkımıza internet üzerinden hizmet veren kamu kurumlarıyla işbirlikleri geliştirecek çalışmalar da yapıyoruz.” dedi.

Güncel İçerikler