Boş İşler Medya, GOOINN yatırımı ile Global Bubble Works Podcast Media’ya dönüştü

Girişimcilikle ilgili “boş iş” veya “boş zamanlarında yapabilirsin”şeklindeki yaklaşımları “boşa çıkarmak” ve kendi girişimcilik deneyimlerinde yaptıkları hataları paylaşıp, “biz yaptık, siz yapmayın” demek için yola çıkan İTÜ’lü iki girişimci Atakan Babacan ve Seha Gürbüz’ün 3 yıl önce hayata geçirdiği “Podcast Boş İşler”, zaman içerisinde yarattığı etkinin büyümesiyle önce “Boş İşler Medya”ya evrildi. Ardından, bugüne kadar 180’den fazla konuk ağarlayan ve global bir podcast üretim ağı olan Bubble Works Media'ya dönüştü.

Boş İşler Podcast Ağı, kurum içi girişimcilik ve inovasyon alanında yetkinlik transferi hizmeti veren GOOINN’in yeni nesil medyaya olan inancı ve yol gösterici destekleriyle kurucu-yatırımcısı olarak yaptığı iş birliği sonucu yoluna Bubble Works Podcast Media olarak devam edecek.

Böylelikle prestijli kurumların podcast kanalarını hayata geçirmeyi ve yürütücülüğünü üstlenmeyi Avrupa’da da sürdürecek.

Bubble Works Podcast Media

Şirketlerin global olarak farklı pazarlardaki hedef kitleleriyle samimi bir iletişim kurmalarında yeni nesil medyanın gücüyle onları desteklemeyi amaçlayan Bubble Works Podcast Media, global bir podcast üretim ağı yaratmayı hedefliyor. Girişimcilik ve inovatif yaklaşımlar için A’dan Z’ye her konunun konuklarla konuşulduğu özel podcast serileri, bu alanlarda gelişim göstermek isteyenler için ideal bir kaynak oluşturuyor. Sabancı Holding, GirVak, SabancıDx, Aksigorta, Good Innovation gibi Türkçe içerikli kanalların yanı sıra İngilizce olarak KordSA Global ve Ninetailed ile iz bırakan içeriklere imza atan Bubble Works Podcast Media, artık yurtdışındaki şirketler ve inovasyon profesyonelleri için de içerik sağlayacak. “Boş İşler Podcast’leri, girişimcilik, inovasyon, teknoloji, sürdürülebilirlik, sosyal etki gibi alanların yanı sıra ilerleyen zamanlarda wellness ve mindfulness gibi konularla da daha çeşitlenerek İngilizce ve Türkçe yayın yapacak.

“Amaç şirketlerin global pazarlara açılması”

Bubble Works Podcast Media Kurucu Ortağı Atakan Babacan, üretilen podcast içerikleriyle, bir şirketin farklı global pazarlarda da hizmet vermesinin önünün açılacağını ve yeni nesil yetenekler ile temas etmesine fırsat sağlayacağına işaret etti. Babacan şunları söyledi;

“Podcast’ler kolay tüketilebilir, samimi ve güvenlilir ortamlar olması özelliği ile şirketler için potansiyel müşterilerine ulaşmaları noktasında rahat bir ortam sunuyor. Podcast dinleyicisinin olayları erken sahiplenen bir yapıda olması, şirketlere bir ürünün ‘early adapter’ına ulaşma noktasında en doğru kanalı oluşturuyor. Bu yıl yapılan araştırmalar bize gösteriyor ki, podcast içeriklerinin bir markanın satın alım kararı üzerine %35 etkisi var.

Yeni normalimiz içinde zamana değer katmak artık hayatın vazgeçilmezi. Podcast’lerin araba kullanırken, çalışırken, uyumadan önce veya ev işi yaparken bizlere keyifle eşlik edebilmesi dünyada bu kadar büyümesinin en önemli sebebi… Podcast mecrası tanıdığı özgürlük alanı, içeriklere hızlı, kolay erişim ve en popüler konulardan en nişe varan içerik yelpazesi sayesinde başta ABD olmak üzere dünyanın her yerinde yükselişte. Grand View Research’in yaptığı bir araştırmaya göre, 2019 yılında 9.28 milyar Dolar olan Podcast pazarının 2027 yılına kadar her yıl en az %25,7 oranında büyümesi bekleniyor. Bu yıl, Podcast tekil dinleyici sayısı tüm dünyada %88 artarken Türkiye’de ise %300’ün üzerinde artış gösterdi.

GOOINN gibi inovatif şirketlerin sürdürülebilir yapıdaki yeni nesil yatırımlarıyla mecramız daha da büyüyor ve popülerliği artıyor. Araştırma sonuçlarının da bizi desteklemesi, geleceği daha sağlam inşa edebilmek adına bizleri çok mutlu ediyor. Bubble Works Podcast Media olarak 2022 yılında en temel hedefimiz, 3 yılda 180 kurumsal ve girişimci konukla yarattığımız içeriklerin sayısını global olarak daha da katlamak, tüm dünyada daha çok dinleyiciye ve şirkete ulaşmasını sağlamak olacaktır.”

Güncel İçerikler