Rudi Dökmecioğlu, Tmob’daki CEO’luk görevini Tunç Akyurt’a devrediyor

Fintek, ödeme sistemleri, telekomünikasyon, perakende, e-ticaret, bankacılık ve havacılık sektörlerinde hizmet veren Tmob’un kurucusu ve CEO'su Rudi Dökmecioğlu, CEO'luk görevini devrediyor. Şirketin yeni CEO’su finansal hizmetler ve yönetim danışmanlık sektörünün deneyimli ismi Tunç Akyurt olacak.

Fintek, ödeme sistemleri, telekomünikasyon, perakende, e-ticaret, bankacılık ve havacılık sektörlerinde kendi geliştirdiği yenilikçi SaaS ve PaaS portföyü ile işletmelerin yazılım ve tasarım ihtiyaçlarına inovatif çözümler sunan, 11’den fazla ülkede, içlerinde Fortune 500 firmalarının da yer aldığı şirketler için 200’den fazla projeye imza atan ve son dönemde İstanbulkart projesiyle adından söz ettiren Tmob | Thinks Mobility’de üst düzey yönetim değişimiyle yeni bir dönem başlıyor.

Rudi Dökmecioğlu: “Tmob küresel stratejilere odaklanacak.”

Sektörde yenilikçi projeleriyle tanınmış olan şirketin kurucusu, girişimci ve teknoloji girişimleri melek yatırımcısı Rudi Dökmecioğlu, yönetim kurulu başkanı olarak uzun vadeli küresel stratejilere odaklanma rolünü üstleneceğini söyledi ve şu bilgileri verdi: “Uzun dönemli bir planlamadan sonra, bayrağı devrederek uzun vadeli küresel stratejimize odaklamak için doğru zamanın geldiğine karar verdim. Tmob’u 2009 yılında kurduğumdan beri, kurucu ve CEO olarak görev yapıyorum.

12 yıllık büyüme geçmişiyle iş kültürü oturmuş bir kurum olarak, küresel boyutta B2B teknolojisi üreten firmalar arasında lider güç merkezi olma vizyonumuza yönelik, yenilikçi ve uzun vadeli gelişmeyi sürdürecek ve pazar payımıza ivme kazandırmaya devam edeceğiz. Şirketimizin yeni CEO’su Tunç Akyurt liderliğinde Londra’da kuracağımız genel merkez ile küresel genişlemeyi güçlendireceğiz.”

2011 yılından itibaren Dünya Ekonomik Forumu Genel Sekreterliğini yürüten, Ocak 2020’den bu yana Yazılım Üreticileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu üyesi olan Dökmecioğlu, Mayıs 2021’den bu yana da Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir.

Yeni göreve gelecek olan Tunç Akyurt: “Amacımız Tmob’u Türkiye’nin küresel teknoloji ihracatçısı yaparak şirketlerin dijital dönüşümüne inovatif ürün ve hizmetlerimizle katma değer sağlamak”
Tmob’un yeni CEO’su Tunç Akyurt, hem dijital bankacılık ve ödeme sistemlerindeki üst düzey yöneticilik deneyimini hem de danışman olarak telekom, perakende ve e-ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren uluslararası şirketlere stratejik çözümler sunma konusunda edindiği tecrübesini Tmob’a taşıyor. Akyurt yaptığı açıklamada “Tmob olarak yeni ve uzun soluklu bir yarışa giriyoruz, amacımız Tmob’u Türkiye’nin küresel teknoloji ihracatçısı yapmak ve sunduğumuz inovatif çözümlerle işletmelerin dijital dönüşüm yolculuklarında hayatlarını kolaylaştırmak,” dedi.

Güncel İçerikler