Yerli fintech Finartz, 3DS TestSuite ile kendi 3DS ürünlerini geliştirmek isteyen şirketlere uçtan uca çözüm sunacak

Türkiye’nin fintek fabrikası olmaya hazırlanan ve geçtiğimiz dönemde yeni markalarını fintek pazarı ile buluşturan Finartz, Secureartz markası altında geliştirdiği 3DS TestSuite çözümü ile kendi 3DS ürünlerini geliştirmek isteyen şirketler için uçtan uca ve kapsamlı bir test ortamı sunuyor.

Geçtiğimiz dönemde ürün ve servislerini uzmanlık alanlarına göre ayırarak çatısı altında oluşturduğu yeni markalarını fintek pazarına sunan Finartz, e-ticarette ödeme işlemlerinin güvenliği konusunda geliştirdiği 3D Secure 2 çözümleri ile dünyada güvenli ödeme işlemlerinin geçerliliği konusunda otorite kuruluş olan EMVCo’dan sertifika alan ilk Türk şirket olma özelliğini taşıyor.

Finartz, Secureartz markası altında geliştirdiği 3DS TestSuite çözümü ile kendi 3D Secure ürünlerini geliştirmek isteyen şirketler için uçtan uca bir test ortamı sunuyor.

Finartz, sertifikalı ürünleri ile firmaları 3D Secure 2 geçişine hazırlıyor

Yakın zamanda hayatımızın her alanında ödemelerimizin 3D Secure 2 ile gerçekleşecek olması ve aynı zamanda Visa ve Mastercard gibi şirketlerin 2022 Ekim tarihi itibariyle 3D Secure 1.0 işlemlerini desteklemeye son verecek olması şirketlerin 3D Secure 2’ye geçiş süreçlerini oldukça hızlandırdı. Ülkemizde Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları hakkındaki kanun olan 6493 yasasına gelen yeni düzenlemeler ile birlikte bankalar üzerinden gerçekleştirilecek ödeme işlemlerinde güçlü kimlik doğrulamaları zorunlu hale geldi. Güçlü kimlik doğrulama sistemini de destekleyen 3D Secure 2 ile ödemelerimiz daha güvenli ve daha sürtünmesiz hale gelecek.

Dolayısıyla ödeme akışına sahip tüm kuruluşların, 3D Secure 1.0’a göre artan veri akışı ile birlikte daha güvenli ve akıcı bir ödeme deneyimi sunan 3D Secure 2 spesifikasyonuna uyum sağlaması gerekiyor.

Finartz’ın 3DS Server, Directory Server(DS) ve Access Control Server(ACS) olmak üzere üç farklı 3D Secure 2 domain’i bulunuyor. Bu ürünler ile birlikte EMVCo tarafından sertifikalandırılmış tek Türk şirket olarak Finartz, Secureartz markası altında oluşturduğu 3DS TestSuite çözümü ile kendi 3D Secure 2 domainlerini geliştirmek isteyen veya halihazırda geliştirmiş olup test etmek isteyen kuruluşlara uçtan uca ve kapsamlı bir test ortamı sunuyor. Secureartz 3DS TestSuite ortamının en ayırt edici özelliği, genelde 3D Secure 2 domainlerini diğer domainlerden bağımsız olarak test eden ortamların yanı sıra gerçek dünyadaki senaryoların canlandırılarak ürünün kullanılabilirliğini ölçüyor olması.

Çeşitli plan ve seçeneklerle sunulan TestSuite ortamı ile kuruluşlar satın aldıkları, geliştirdikleri veya geliştirme aşamasında oldukları 3D Secure 2 ürünlerini TestSuite’in detaylı raporlamaları ile şekillendirebiliyor ve daha güvenli, daha kullanışlı hale getirebiliyorlar.

Güncel İçerikler