InsurTech

Yeni nesil paket servis hizmeti yerli girişim İletmen, 70 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Yeni nesil paket servis hizmeti olan, paketleri, ürünleri veya siparişleri işletmeden alıp müşterilerine teslim eden İletmen, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından ikinci kez yatırım aldı. Kasım 2020’de Keiretsu Forum Türkiye’den 29 milyon TL değerleme üzerinden yatırım alan İletmen’in aldığı yeni yatırım ise, 70 milyon TL değerleme üzerinden gerçekleşti.

2016’da kurulan, ilk yılda 17 bin TL, 2017’de yazılımın ardından 250 bin TL, şu anda ise 12 milyon TL ciro yapan akıllı teslimat hizmeti İletmen, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından 70 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.

Teslimat sayılarını her geçen gün artıran ve bu güne kadar 2 milyona yakın iletim gerçekleştiren İletmen, restoranlardan evlere yemek paket servisi ile başlayıp lojistik kargo ve e-ticaret taşımacılığını da bünyesine alarak büyümeye devam ediyor.

Sports Tech

İletmen Kurucu Ortağı Özgür Duruöz, bir mahalledeki tüm teslimatların sorumlusu olduklarını belirterek, “Esnafa gelen siparişi eve iletirken, kargolar için son nokta iletimlerini yapıyoruz. Esnaflara telefonla ya da uygulamalar üzerinden sipariş nereden gelirse gelsin biz iletiyoruz.

Kargo şirketleri içinde son noktadaki teslimatları için iletimleri biz yapıyoruz. Bu sayede o mahallede bir ekosistem oluştururken, hem de karbon ayak izini azaltıyoruz. Yaptıklarımızı sektör gereklerine ve Pazar hareketlerine göre sürekli geliştiriyoruz. Bu sebeple en güçlü yanımız yazılım algoritmamız ve bununla yapabildiklerimiz.

Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından aldığımız yatırım sonrası tamamen yazılım odaklı olarak büyüyerek işimizi farklı sektörler içinde kullandırabilir olacağız. Yaptığımız iletim işlerinin hayatı nasıl değiştirdiğini hatta tedarik zincirini farklılaştırdığını hep birlikte göreceğiz. Çok büyük şirketlerle işbirliğinde içindeyiz. Bu kararları da danışma kurulumuzdaki Türkiye’nin çok önemli iş insanları, profesyonelleri ve akademisyenleri ile istişare ile alıyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Konuyla İlgili

Günlük ebülten

Ekosistemdeki gelişmeleri kaçırmayın

Son İçerikler