Tesla, çocuklara özel geliştirdiği arazi aracı Cybersquad’ı satışa sundu

Tesla, çocuklar için geliştirdiği dört tekerlekli ATV aracını satışa sundu. Modelin yetişkin versiyonu çıkması beklenirken çocuklar için satışa çıkması dikkat çekti.

Popüler araç üreticisi Tesla, kullanıcıları için geliştirdiği yeni ürünlerini paylaşmaya devam ediyor. Genellikle araç üretimi ile gündeme gelen ve elektrikli araçlarıyla dikkat çeken Tesla, bazen alışılmışın dışında ürünleri piyasaya sürmeyi seviyor. Şayet şirket zamanında bir parfüm ve yakın zamanda da bir Tesla düdük satışa sunmuştu.

Şirket, bu sefer ise çocuklar için ürettiği bir arazi aracı ile karşımıza çıkıyor. 1.900 dolar değere sahip bu arazi aracı, 2-4 hafta içerisinde müşterilere teslim edilebiliyor. Dört tekerlekli bu ATV modelin ismi ise Cybersquad. Aslında 2019 yılında Tesla, Cybersquad ismini yetişkinler için tam boy bir ATV piyasaya süreceğini duyurmuştu. 2021 yılının sonunda piyasaya sürmesi beklenen aracın çocuklar için olan versiyonu karşımıza çıkıyor.

Tesla web sitesinden sipariş edilebilen Tesla Cybersquad, 8 yaş ve üstü çocuklar için tasarlanmış. Çelik çerçevesi ile güvenli bir sürüş sağlayan ATV, yastıklı koltuk ve ayarlanabilir süspansiyon özelliklerini de barındırıyor.

55-60 kilogram ağırlık taşıyabilen model, tamamen estetik dokunuşlar için hazırlanmış LED ışıklara sahip. Saatte maksimum 16 kilometre hıza ulaşabilen araç, tam şarj ile 24 kilometre yol alabiliyor. 5 saatte şarj olabildiğini belirten Tesla, bu araç ile çocuklara güvenli bir sürüş deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

1.900 dolarlık fiyat etiketi ile karşımıza çıkan Cybersquad, şu an için sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde satılıyor. Günümüzde iPhone 13 modellerinin bile 6 haftada teslim edildiğini düşünürsek, Tesla aracını 2-4 haftada teslim edeceğini belirtmesi işlemlerin gayet hızlı bir şekilde ilerlediğini gösteriyor. Ekim ayında Cybersquad hakkında konuşan Elon Musk, aracın devrilmeyeceğini iddia ettiğini de hatırlatalım.

FinTech

Son İçerikler