Lüksemburg merkezli CEECAT Capital, yerli veri işleme şirketi Evam’ın çoğunluk hisselerini satın aldı

Evam'ın çoğunluk hisselerini satın alan CEECAT Capital, girişimin çoğunluk ortağı oldu.

Gerçek zamanlı verileri işleme ve yeni jenerasyon dijital yaklaşımlarla kurumların müşteri ilişkilerini yönetmeleri konusunda faaliyet gösteren yerli teknoloji şirketi Evam’a, Orta ve Doğu Avrupa ve Türkiye’nin hızlı büyüyen şirketlerine odaklanan ve bölgenin önde gelen özel sermaye fonlarından olan CEECAT Capital yatırım yaptı. Bu yatırımla CEECAT Capital, Evam’ın çoğunluk ortağı oldu.

Kurulduğu 2015 yılından beri geliştirdiği benzersiz çözümlerle, 2017 yılından itibaren de başta Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm dünyada özellikle bankacılık ve telekomünikasyon başta olmak üzere birçok sektörde faaliyetine devam eden Evam, bu satın alma sonrasında büyümesini hızlandırarak global ayak izini genişletmeyi hedefliyor.

Global operasyon alan ve ağını genişletmeyi hedefliyor

Evam CEO’su Bülent Demirkurt şunları söyledi: ‘Bölgemizin en önemli yatırım fonlarından biri olan CEECAT Capital tarafından Evam’a olan güven ve yapılan yatırım bizim için büyük bir gurur kaynağı. Biz 6 yıl önce çıktığımız bu yolculuğun başından beri büyük düşünerek, global anlamda gelişen bir şirket olmayı hedefledik.

Zaten ikinci yılımızdan itibaren de Amerika, Hollanda ve Rusya’da açtığımız yurtdışı ofislerimiz de bu anlamdaki iddiamızın ispatı oldu. Bugün attığımız imza, şirketimizin faaliyet alan ve ağını genişletmesini sağlayacak. Bu anlamda çalışma arkadaşlarıma, iş ortaklarımıza ve kullanıcılarımıza katkılarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Eminim ki yakın zamanda uluslararası pazarda da Evam’ı bilmeyen kalmayacak.’ dedi.

CEECAT Capital’dan Barış Sivri de konuya ilişkin şunları ekledi: ‘Yatırım temalarımızdan biri, kendi sektöründe global liderlerden biri olma potansiyeline sahip şirketlere yatırım yapmak. Evam, Avrupa, ABD ve Rusya’da müşteriler kazanarak global arenada yetkinliği ve başarısını kanıtlamıştır. Mevcut güçlü çekirdek yönetim ekibini geliştirmek ve bir sonraki büyüme aşamasını hızlandırmak için bu heyecan verici süreçte Evam’ın yanında olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Hedefimiz, Evam’ın başarılı bir dönüşüm süreciyle yükselen pazarlarda global bir lider olarak konumlanmasını sağlamaktır.”

Güncel İçerikler