İTÜ Çekirdek

Getir, Şok Marketler’in kısmi hisselerini satın almak için ilk görüşmelere başladı

Türkiye’de ve globalde yatırımlarıyla, büyümesiyle ve özellikle de satın almalarıyla dikkatleri üzerine toplayan Türk teknoloji girişimi Getir, KAP’ta çıkan bir açıklama ile Yıldız Holding’e bağlı Şok Marketler‘in kısmi hisselerini satın almak için görüşmelere başlamış. Bu açıklama Şok Marketler A.Ş. tarafından resmi olarak yapılmış. İlerleyen süreçte yeni haberler alacağımızı dile getirmek isteriz.

KAP Açıklaması:

“Aşağıda bahsi geçen stratejik ortaklık görüşmeleri, yatırım kararını ve pay değerini etkileyebilecek nitelikte olması nedeniyle, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi kapsamında 13.09.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla Taraflar arasında somut bir gelişme oluncaya kadar ertelenmişti.

- Reklam -HealthcareLab

Şimdi ise Yıldız Holding A.Ş. bilgilendirmesi çerçevesinde;

Dijital sahada sinerji oluşturmak amacıyla, Şok Marketler Tic. A.Ş.’de doğrudan/dolaylı pay sahibi olan Yıldız Holding ve iştiraklerinin sahip olduğu bir kısım azınlık payların Getir Perakende Lojistik A.Ş.’ye veya ilişkili şirketlerine satışı için stratejik ortaklık görüşmelerinde bağlayıcı olmayan niyet mektubu imzalanmıştır. Konuyla ilgili gelişmeler kamuyla paylaşılacaktır.”

- Reklam -
- Reklam -

Son İçerikler