Hindistan merkezli eğitim teknolojisi girişimi BrightChamps, 51 milyon dolar yatırım aldı

10 ülkede aktif olarak hizmet veren eğitim teknolojisi girişimi BrightChamps, 51 milyon dolar yatırım alarak 500 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

Hindistan merkezli bir eğitim teknolojisi girişimi olan BrightChamps, hafta başında yaptığı açıklama ile yeni bir finansman turunda 51 milyon dolar yatırım aldığını paylaştı. Yeni sermaye ile birlikte şirket, 500 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

Premji Investment liderliğinde gerçekleşen 51 milyon dolarlık yatırım turuna eğitim teknolojileri alanında yatırımlar yapan GSV Capital, Singapur merkezli Beenext ve 021 Capital katıldı. Alınan bilgilere göre BrightChamps, bugüne kadar aldığı yatırım tutarını toplamda 63 milyon dolara çıkarmış oldu.

Ravi Bhushan tarafından 2020 yılının Temmuz ayında kurulan BrightChamps, ustalıkla hazırlanmış programlarıyla, çocukların yeteneklerini beslemek için okul müfredatını tamamlar ve onları doğal yetenekleri ve eğilimleriyle uyumlu olarak başarıya yönlendirir. Öğrenciler, tercih ettikleri herhangi bir yerel dilde online derslere katılabilirler. Dünyanın dört bir yanındaki çocukların yalnızca okuldaki eğitimleriyle yeteneklerini ortaya çıkaramadıklarını iddia eden BrightChamps, dönüştürücü dijital eğitimin lider isimlerinden biri olmayı hedefliyor.

Pandemi döneminde birçok eğitim teknolojisi girişiminde olduğu gibi, BrightChamps de hızlı bir şekilde büyümeyi başardı ve online derslerini birçok konu özelinde genişletti. Şu anda Güneydoğu Asya ve Orta Doğu’da toplamda 10 ülkede aktif olarak hizmet veren şirket, platformu aracılığıyla dünya çapında 1000’i aşkın öğretmen ile 100 bini aşkın öğrenciyi birbirine bağlayarak eğitim önündeki engellerin ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor.

Deeptech Demo Günü

Şu anda tam zamanlı 200 çalışanı olan BrightChamps, yeni sermayeyi küresel büyümesine yardımcı olması için kullanmayı planladığını açıkladı. Şirket, önümüzdeki aylarda Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada pazarına açılmayı ve eğitim teknolojileri alanında hizmet veren bazı firmaları satın almayı planlıyor.

Son İçerikler