Ebeveynlere online uzman desteği sunan Kidolog, 10 milyon TL değerleme üzerinden ikinci yatırımını aldı

Ebeveynlere online uzman desteği sağlayan danışmanlık platformu Kidolog; değerlemesini 4 ay gibi kısa bir sürede 3 kattan fazla arttırmayı başarırken, tohum yatırım turu öncesi köprü yatırım turunu tamamladı.

Girişim dünyasının öne çıkan girişimlerinden Kidolog, ilk yaşını doldurmadan ikinci yatırıma imza attı.

Kuruluşunun dördüncü ayında 3 milyon TL değerleme ile Alesta Yatırım’dan tohum öncesi ilk yatırımı alan Kidolog, yakaladığı hızlı büyüme performansıyla ikinci yatırım turunu da tamamladı.

10 milyon TL değerlemeye ulaşan Kidolog; mevcut yatırımcısı Alesta’dan devam yatırımı alırken, aralarında Erkin Fındık’ın da bulunduğu melek yatırımcı grubundan köprü finansman sağladı.

Kuruluşundan bu yana binlerce ailenin yanında olan Kidolog’un, yaptığı marka yatırımıyla sadece ülkemizdeki ebeveynlere değil, yurtdışındaki Türklere de ulaştığını anlatan Kidolog Kurucu Ortağı ve CEO’su Eray Uğurelli, “Tükiye’deki seçkin Kidolog uzmanları başta Almanya, Belçika ve İsveç olmak üzere yurt dışında yaşayan Türk ailelere hizmet veriyor” dedi.

Kidolog İngiltere yolcusu

Deeptech Demo Günü

İkinci yatırım turunu kısa sürede tamamlamış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, bu yeni yatırımı yurtdışına açılma yolunda kullanacaklarını ifade eden Eray Uğurelli, şöyle konuştu: “Hedefimiz dünya genelinde anne-çocuk dikeyinde akla gelen ilk marka olmak. Bilinçli ebeveynler, mutlu nesiller oluşturmak için Türkiye’den başlattığımız yolculuğu tüm dünyaya ulaştırmayı planlıyoruz. Yurt dışına açılma çalışmalarımızı başlattık. 2022 yılı içerisinde farklı dillerde ve farklı coğrafyalarda hizmet sunacağız. Bulunduğumuz ülkelerde yerel uzmanlar ile çalışacağız. Bu operasyonun ilk adımını önümüzdeki ay İngiltere’de açılarak atıyoruz. İngiltere’nin ardından Avrupa pazarında Almanya, İspanya ve Hollanda; ardından da Azerbaycan ve Arap ülkelerine açılmayı planlıyoruz.”

Mobil aplikasyon geliyor

Marka yatırımı kapsamında eylül ayında logo ve web arayüzünü yenileyen Kidolog, kısa süre içinde mobil aplikasyonları devreye almaya hazırlanıyor. Eray Uğurelli, “Kullanıcılara daha hızlı hizmet verebilmek için mobil deneyimi çok önemsiyoruz. Web platformunda sağladığımız birbirinden farklı özellikler ile öne çıkıyoruz.

Mobilde ise sadece aplikasyonlar üzerinden kullanılacak hizmetlerimiz olacak. Gelişim takibi, yapay asistanlar gibi ebeveynlerin işlerini kolaylaştıracak birçok yenilik de bu aplikasyonda yer alacak. Böylece her an her yerde aplikasyon üzerinden çok daha hızlı bir şekilde Kidologlarımız ile Kidoveynlerimizi buluşturacağız” dedi.

Kidolog’u sürekli geliştirdiklerini ve yeni projeleri hayata geçirdiklerini dile getiren Uğurelli, Albaraka Garaj, İTÜ Çekirdek Big Bang ve TEB Girişim Evi girişimi aracılığıyla girişim ekosisteminde adlarını duyurduklarını söyledi.

Şubat 2021’de iki genç kurdu

Pandemi ile birlikte dünya hızlı bir dijitalleşme atağına geçerken bu süreçte yaşanan zorluklara karşı birbirinden ilginç fikir ve çözümler de hayat bulmaya başladı. Bu dönemde eve kapanan birçok ailenin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri de çocuklarıyla kurulacak sağlıklı ilişki oldu. Kendisi de bir baba olan ve benzer sorunlarla karşı karşıya kalan Eray Uğurelli, bu sorunu birçok ailenin yaşadığı öngörüsüyle yola çıkarak ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformu Kidolog’u 2021 yılının şubat ayında Burak Candan ile beraber kurdu.

Son İçerikler