Mükellef, ABD’de kurduğu şirketin başına geçmek üzere Apple Pay’den Ersin Koçal ile anlaştı

Evden çıkmadan, vergi dairesine, notere, ticaret odasına gitmeye ihtiyaç duymadan şirket kurulum hizmetini online olarak kullanıcılarına sunan Mükellef’in, ABD’de kurduğu şirketin Ülke Müdürlüğü görevini üstlenmek üzere Ersin Koçal ile anlaştı.

Koçal, bu yeni görevi öncesinde Apple Pay İş Geliştirme Departmanı’nda, Apple müşterilerinin e-ticaret sitelerinden alışverişleri sonrasındaki ödeme deneyimlerini en üst düzeye çıkarmak üzerine birçok başarılı projede görev aldı. Koçal, Mükellef ABD’deki yeni görevine Mükellef’in Türkiye’de ve Avrupa’da ulaştığı başarıyı ABD’ye de taşımak hedefiyle başladı.

ABD’de şirket kurmak isteyenlere, şirket kurulumundan ön-muhasebeye, muhasebeden vergi beyanı konularına kadar Mükellef platformu üzerinden verilecek hizmetlerin operasyonunda görev alacak Koçal, Mükellef’in ABD’de de hizmetlerinin kullanıcılara ulaştırılmasından ve yeni iş ortaklıkları yaratılmasından sorumlu olacak.

Ersin Koçal kimdir?

2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde lisans eğitimini tamamlayan Koçal, Türkiye’de ve yurtdışında telekomünikasyon, akıllı şehir ve havaalanı projelerinde Proje Yöneticiliği ve İş Geliştirme görevlerinde çalıştı. 2014 yılında Ege Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlayan Koçal, ardından 2014 yılında Foriba ve ardından Trendbox’ta, İş Geliştirme ve Satış pozisyonlarında yöneticilik yaparak kariyerine devam etti.

ABD’de yaşayan Ersin Koçal, son görev yeri olan Apple Pay İş Geliştirme Departmanı’nda, Apple müşterilerinin e-ticaret sitelerinden alışverişleri sonrasındaki ödeme deneyimlerini en üst düzeye çıkarmak üzerine birçok başarılı projeye imza attı. Koçal, bundan böyle Mükellef ABD Ülke Müdürü olarak çalışama hayatına devam edecek.

Güncel İçerikler