Kurumsal seyahat ve gider yönetimi platformu TripActions, 275 milyon dolar yatırım alarak 7,25 milyar dolar değerlemeye ulaştı

Kurumsal şirketler için seyahat ve gider yönetimi hizmeti veren TripActions, pandemi dönemindeki zorluklara rağmen 275 milyon dolar yatırım alarak 7,25 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

Küresel salgından en çok etkilenen sektörlerden biri olan seyahat sektörünün önde gelen isimlerinden TripActions, F Serisi finansman turunda 7,25 milyar dolar değerleme ile 275 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Palo Alto, Kaliforniya merkezli şirket, sadece dokuz ay önce firmaya 5 milyar dolar değer biçen 155 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattığını paylaşmıştı. Salgın döneminin başında birçok çalışanını işten çıkarmak zorunda kalan şirketin bugün başarısını ve büyümesini sürdürmeye devam etmesi, bu dönemde akıllıca kararlar aldığına bir işaret niteliğinde.

2015 yılında kurulan TripActions, küresel bir seyahat acentesi ağı tarafından desteklenen uçuşlar ve konaklama dahil olmak üzere her büyüklükteki şirkete seyahat hizmeti veriyor. Şirket, Mart 2020’deki karantina kararlarından öncesinde TripActions Liquid adlı uçtan uca harcama yönetimi platformunu başlatmaya yönelik bir karar almıştı. Her ne kadar salgın başında çalışanlarını işten çıkaracak seviyeye gelse de, bu kararın akıllıca olduğunu söyleyebilmek mümkün çünkü şirket, kurumsal harcama eğilimlerine ilişkin daha geniş, büyük veri içgörüleri arayan finans departmanlarına daha büyük bir giriş sağladı.

5 binden fazla şirket için seyahat ve harcama raporlaması yönettiğini belirten şirket, TripActions Liquid harcama yönetimi platformu için son altı ayda işlemlerde %500 ve aktif kullanıcılarda %400 büyüme kaydettiğini de ekledi. Zoom, Medium, Pinterest ve Box gibi mevcut müşterilerle çalışan girişim, Snowflake ve Heineken de dahil olmak üzere bir dizi yeni müşteriye kurumsal seyahat hizmeti vermeye başladı.

TripActions kurucu ortağı ve CEO’su Ariel Cohen bir basın açıklamasında, “Tıpkı TripActions kurumsal seyahat pazarını bozmaya devam ederken, TripActions Liquid de geleneksel harcama yönetimi çözümlerinin yerini almaya hazırlanıyor” sözlerine yer verdi. Şirket, geçen yıl boyunca sürdürdüğü ürün genişletmeleri nedeniyle rezervasyon hacminin şimdi pandemi öncesi seviyelerinden daha yüksek olduğu söyledi.

Güncel İçerikler