Altay Spor Kulübü ve ICRYPEX ortaklığında üretilen 23 milyon TL’lik Altay Fan Token tükendi

Süper Lig takımlarından Altay Spor Kulübü ve blok zincir teknolojisi şirketi ICRYPEX iş birliğinde üretilen Altay Fan Token’ın ön satış için ayrılan bölümünün tamamı kısa sürede satıldı. 13 Eylül’de ön satışa çıkarılan 28.710.000 Altay Fan Token planlanan tarihten önce tükenmiş oldu. 25 yıllık uzun bir iş birliğini kapsayan anlaşmanın ön satışından ise 60 saatte 23 milyon TL gelir edildi.

Spor kulüplerinin yeni gelir kaynaklarından biri olan Fan Token projeleri Türkiye’de de etkisini artırıyor.

Süper Lig’e bu sezon katılan Altay Spor Kulübü ve blok zincir teknolojisi şirketi ICRYPEX iş birliğinde piyasaya çıkartılan Altay Fan Token, ön satış takvimi tamamlanmadan tükendi. Geçtiğimiz hafta Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen basın lansmanıyla duyurulan Altay Fan Token’ın ön satış için ayrılan bölümünün tamamı 60 saat içerisinde satıldı.

Global pazarda 500 milyon doların üzerinde bir hacme ulaşan fan token projelerine Altay Spor Kulübü de Altay Fan Token ile adım attı. Ön satış sürecindeki fiyatı 0,80 TL olarak sunulan Altay Fan Token, 60 saat içerisinde iş ortaklarına 23 milyon TL gelir sağladı. Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından ICRYPEX imzası taşıyan Altay Fan Token’ın toplam arza ulaşması ise 25 yıl sürecek.

Altay Fan Token planlanandan çok daha kısa sürede tükendi

Ön satış sürecini değerlendiren ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer, “Geçtiğimiz hafta duyurduğumuz Altay Token’ı 13 Eylül günü ön satışa sunduk. Çok kısa bir sürede hem ICRYPEX kullanıcılarının hem tüm kripto para ekosisteminin hem de Altay taraftarının yoğun ilgi gösterdiği bir süreç oldu. Ön satış fiyatını 0,80 TL olarak belirlediğimiz Altay Fan Token planladığımız takvimden 2 gün önce tükendi. Binlerce kripto para yatırımcısı tarafından kısa bir sürede 23 milyon TL hacim oluşturan Altay Fan Token, 17 Eylül Cuma, 00.00 itibarıyla 1,00 TL üzerinden halka arz edilecek. Kripto para yatırımcılarının ve Altay taraftarının ön satış sonrasında da aynı ilgiyi göstereceğine inanıyoruz. Çok başarılı ve hızlı bir süreci Altay Spor Kulübü ile yönetme fırsatına sahip olduk. Başta Altay Spor Kulübü Başkanı Sayın Özgür Ekmekçioğlu, Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu, Büyük Altay taraftarı ve ICRYPEX ailesine süreçteki tüm emekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Ön satış başarısının ardından konuşan Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, “Fan token projelerine tüm dünyada hem spor kulüplerinden hem de kripto para yatırımcılarından çok büyük bir ilgi var. Türk futbolunun en köklü takımlarından biri olarak bu fan token projesini hayata geçirmek bizim için çok önemliydi. Partnerimiz ICRYPEX ile bu proje sayesinde gerçek bir aile olduk. Ön satış sürecinin bu ilgiyle karşılanmasını bekliyor ve inanıyorduk. 60 saat gibi kısa bir sürede satılan her bir Altay Fan Token’ın başarımızda büyük bir etkisi olacak. Ön satış sürecinin ardından da aynı ilginin süreceğine ve Altay Fan Token’ın sportif başarılarımızla birlikte yükseleceğine inanıyoruz.” dedi.

13 Eylül’de başlayan ön satış sürecinde 0,80 TL üzerinden satışa sunulan Altay Token, 17 Eylül itibariyle 1,00 TL üzerinden halka arz edilecek.

Tüm Gözler Halka Arza Kilitlendi!

17 Eylül 2021 tarihinde, 00.00’da başlayacak olan halka arz süreci, ön satışın oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanmasının ardından tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Tüm Türk kripto para ekosistemi tarafından merakla beklenen halka arz, 1,00 TL’den başlayacak ve 1,00 TL olan fiyat arz talep dengesine göre belirlenecek. Ön satış sürecinde, 0,80 TL’den kullanıcılar tarafından satın alınmış olan Altay Fan Token’lar 90 gün boyunca kilitli kalacak. Sosyal medya platformları üzerinde yatırımcılar tarafından özel tartışma grupları dahi oluşturulmuş olan Altay Fan Token’ın halka arzı ile birlikte başlayacak olan fiyatlaması, tüm ekosistem tarafından merak ediliyor.

Güncel İçerikler