Gurme yemek sipariş uygulaması Fuudy, 7.1 milyon dolar değerleme üzerinden 1.1 milyon dolar tohum yatırım aldı

Kaliteli ve seçkin lezzetleri tüketiciye ulaştırmayı hedefleyen Fuudy, Seed yatırım turunu 7.1 milyon dolar değerleme üzerinden 1.1 milyon dolar yatırım alarak tamamladı.

Yemek siparişi için lüks bir alternatif olma hedefiyle yola çıkan yerli girişim Fuudy, yeni yatırım fırsatları ve yeni projelerle şirketin büyümesi ve gelişimi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Bu yatırım haberi bizim yayına bugün “yani geç” gönderildiği için ancak yayına alabiliyoruz. Umarız girişimin bundan sonraki haberlerini anında ulaştırabiliriz.

Tohum yatırım turunu 7.1 milyon doalr değerleme üzerinden 1.1 milyon dolar yatırım alarak tamamlayan Fuudy’nin yatırımcıları arasında fintech sektörünün bilinen isimlerinden Barbaros Özbuğutu, lüks moda sektörünün köklü markasının temsilcilerinden Can Hakko, yatırım sektörünün tanınan isimlerinden Actera Grup ortaklarından Yağız Çekin ve teknoloji yatırımının etkin isimlerinden Mehmet Kösem gibi sektörün önde gelenleri yer alıyor.

Yeme içme dünyasının tanınmış isimlerinden, Lucca ve Cantinery markalarının kurucusu Cem Mirap ve e-ticaret sektöründen İlker Baydar’ın güçlerini birleştirmesiyle ortaya çıkan Fuudy, teknoloji, lojistik ve yazılım alanlarında yapacağı iyileştirmelerle müşterilerine en iyi deneyimi sunmayı planlıyor. Şirket aynı zamanda misyonlarından biri olan sürdürülebilirlik alanında da yatırım yapacak.

Kısa süre içerisinde sadece restoranlardan eve iyi yemek servisi sunmanın ötesinde, Fuudy gurme ürünlerini de müşterilerine İstanbul, İzmir ve bu sene faaliyete geçen Bodrum’da ulaştırıyor. Alınan yatırım ile farklı farklı lokasyonlarda da yer almayı planlıyor.

Güncel İçerikler