FIBA ve Bitci Teknoloji iş birliği kapsamında geliştirilecek taraftar token’ları satışa sunuluyor

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) ve Bitci Teknoloji, uluslararası basketbolda blockchain devrimini başlatıyor. 2021-2023 dönemini kapsayan iş birliği kapsamında geliştirilecek olan taraftar token'ları, önümüzdeki aylarda satışa sunulacak.

Son dönemden adından sıkça söz ettiren blockchain şirketlerinden Bitci Teknoloji ve Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), taraftar deneyimini farklı bir boyuta taşıyacak çok özel bir işbirliğini hayata geçiriyor. 2021-2023 dönemini kapsayan anlaşma kapsamında Bitci Teknoloji, FIBA’ya Global Partner olarak katılacak.

Küresel ortaklık Bitci’ye hem erkekler hem de kadınlar için FIBA ​​Kıta Kupaları, FIBA ​​Gençler Dünya Kupaları, FIBA ​​Kadınlar Basketbol Dünya Kupası 2022 ve FIBA’nın zirve etkinliği, 2023’teki FIBA ​​Basketbol Dünya Kupası dahil olmak üzere tüm FIBA ​​yarışmalarında önemli ticari haklar sağlayacak. Bu etkinliklere özel haklar, sahada birinci sınıf marka görünürlüğü ve seçilen FIBA ​​eleme müsabakaları için özel sponsorluk hakları sunmayı da içeriyor.

Sosyal medyada en çok takip edilen uluslararası spor federasyonları arasında yer alan basketbol yönetim organı FIBA, basketbolseverlere yeni teknolojiler ve yenilikçi çözümler sunma stratejisi doğrultusunda Bitci Teknoloji ile bir taraftar token projesi de geliştirecek. Token projesinin detayları önümüzdeki aylarda açıklanacak.

Hayran deneyimi güçleniyor

Bitci.com‘da satılacak token’lar, dünyanın dört bir yanındaki basketbol hayranlarına farklı yarışmalar ve zorluklar için oy kullanma ve anketlere katılma hakkı verecek. Taraftarlar lisanslı ürün satışlarında, token sahiplerine ayrılmış özel alanlara erişim ve avantajlı bilet seçenekleri gibi bazı özel avantajlara sahip olacaklar.
İşbirliği kapsamında FIBA ​​ve Bitci Teknoloji de en popüler kripto varlıkları arasında yer alan NFT’ler (non-fungible token) dahil olmak üzere sporseverler için özel dijital koleksiyonlar hazırlayacak.

FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis, “Bitci ile girdiğimiz bu yeni ortaklık bize heyecan veriyor. FIBA, basketbol ailesini genişletmeye ve üyelerimize ve taraftarlarımıza yenilikçi fırsatlar sunmaya kendini adamış bir kurum. Bitci’nin özel FIBA ​​hayran token’ı ve NFT’lerin ortak gelişimi ile blok zinciri aracılığıyla birinci sınıf ürünler sunacağından eminiz. Teknoloji, basketbolda önemli bir itici güç ve Bitci ile çalışmak, ayak izimizi ve taraftarlarla doğrudan etkileşimimizi daha da artıracak” dedi.

Bitci CEO’su Onur Altan Tan, “Bitci olarak FIBA ile bu çığır açan ortaklığa girmekten onur duyuyoruz. Ortaklıklarımızı bu yıl küresel olarak genişletiyoruz, ancak Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA ​​ile ortaklık kurmak bizim için oyunun kurallarını değiştiriyor. Blockchain endüstrisinde güvenli hizmetler sunan Bitci’nin spor dünyasına bağlılığını kanıtlıyor. Taraftarlar için güçlü ve sürdürülebilir bir değere sahip olacak benzersiz bir FIBA fan token’ı yaratmak için ​​ titizlikle çalışacağız. Gelecek günler, FIBA’nın blockchain endüstrisinde doğru ortağı seçtiğini kanıtlayacak” dedi.

Güncel İçerikler