İki girişimci Semih Hakyemez ve Ali Karakuş tarafından kurulan Doping Hafıza, Türkiye’nin en büyük online eğitim platformlarından biri olarak önümüze çıkıyor.

Girişimin bünyesinde eğitmenler ve yazılımcılardan oluşan yaklaşık 200 kişilik bir ekip var. Kuruculardan Semih, yaklaşık 11 yıllık hikayesini bize anlattı. İlk zamanlarda 10 metrekare alanda başlayan hikayesi, bugün binlerce metrekarelik alana taşınmış durumda.

Doping Hafıza’nın hikayesi

Doping Hafıza tarafından geliştirilen yeni mobil uygulama Çözücü, öğrencilerin özel öğretmen veya etüd merkezine gitmeden çözemedikleri soruların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyor. Sınava hazırlanan öğrenciler, çözemedikleri soruların fotoğraflarını çekerek mobil uygulama ile yüklüyor, her dersin uzman hocaları ise soruların çözümünü videoyla anlatarak öğrenciye iletiyor. Böylece öğrenciler hızlı bir şekilde soruların çözümüne ulaşılabilirken, motivasyon kaybının da önüne geçiliyor.

Halihazırda Matematik ve Geometri sorularının çözümünün yapıldığı uygulama, yakında Türkçe, Fen ve Tarih gibi diğer derslerde de öğrencilere destek olacak. “Çözülmemiş Sorunuz Kalmasın” sloganıyla yola çıkan uygulamaya App Store ve Play Store’dan ulaşılabiliyor.