TikTok, kullanıcıların kendi AR filtresini oluştabileceği TikTok Effect House’u duyurdu

TikTok, kendi AR filtrelerinizi geliştirebileceğiniz ortamı Effect House'u beta sürümünde kullanıma sundu.

Popüler sosyal medya platformu TikTok, kullanıcılarının yeni ve eğlence dolu içerikleri paylaşmaları için uygulamasında yeni güncellemeler yapmaya devam ediyor. Facebook ve Snapchat’in popülerleşen AR efektlerini şimdilerde TikTok’da göz kestirmiş gibi duruyor.

Artırılmış Gerçeklik (AR) filtrelerinin son dönemlerde oldukça popülerleştiğini hatta bazı şirket ve kullanıcıların Instagram’da kendi fitrelerini geliştirdiklerini görüyoruz. Teknoloji şirketleri her ne kadar yakın zaman içerisinde AR filtrelerinin son bulup AR gözlüklere geçileceğini söyleselerde kullanıcıların buna alışma süreci oldukça uzun.

Bu nedenle teknoloji şirketleri AR filtrelerine oldukça değer veriyor. Facebook ve Snapchat’in ardından TikTok’da kullanıcılarının kendi AR filtrelerini oluşturabileceği TikTok Effect House’u geliştiriyor. Effect House olarak adlandırılan site henüz beta aşamasında olmasına rağmen kullanıcıların kaydolmasına izin veriyor.

TikTok Effect House’a ad-soyad, e-posta adresi, TikTok hesap bilgileri, şirket bilgileri ve AR deneyimini kanıtlayan bir örnek çalışma ile kaydolunabiliyor. Ayrıca hangi işletim sistemini ve sürümünü kullandığınızı da belirtmeniz gerekmekte.

Ağustos ayının başlarında yayına alınan sitenin, ABD dahil olmak üzere birkaç ülkede test sürecine devam ediliyor. Henüz sadece AR geliştiricilerinin kullanabildiği bu hizmet için TikTok sözcüsü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veriyor:

“Topluluğumuza değer katmanın ve TikTok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını her zaman düşünüyor ve geliştiriyoruz. Şu anda, içerik üreticilerine TikTok topluluğu için yaratıcı fikirlerini hayata geçirmeleri adına onlara ek araçlar vermenin yollarını deniyoruz.”

Projenin tüm kullanıcılara açılıp açılmayacağı henüz belli değil. Snapchat ve Facebook’un yön verdiği bu yeni ticaret kapısının TikTok için de kullanılabilir olduğu oldukça net. Proje için başka herhangi net bir bilgi bulunmuyor.

Güncel İçerikler