Dijital ticaret platformu Akinon, Seri B turda 20 milyon dolar yatırım aldı

Geliştirdiği bulut tabanlı çözümleri ile Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarının dijital dönüşüm süreçlerine destek veren Akinon, yeni turda Actera ve Revo Capital’in liderliğini yaptığı yatırım turunda, 20 milyon dolarlık yatırım topladı.

Geliştirdiği bulut tabanlı çözümleri ile Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarının dijital dönüşüm süreçlerine destek veren Akinon, yeni turda Actera ve Revo Capital’in liderliğini yaptığı turda, 20 milyon dolarlık yatırım topladı.

Dünyanın en kuvvetli dijital ticaret platformlarından biri olma hedefi ile 2017 senesinde kurulan Akinon, B serisi yatırım turunu tamamladı. Şirket, 20 milyon dolar tutarındaki yatırımı ürünlerini global arenada rekabete hazır hale getirmek, sunduğu hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmak ve yeni pazarlara açılarak büyümesini hızlandırmak üzere değerlendirmeyi planlıyor.

Yatırım ile ilgili Akinon CEO’su Tolga Tatari “Akinon olarak 400 kişilik ekibimiz ile ürün ve hizmet kalitemizi arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Aldığımız yeni yatırım, bu senenin başında başlattığımız yurtdışı açılımı için ihtiyacımız olan desteği bize sağlayacak. 3 sene içerisinde kuracağımız partner ekosistemi ile dünyanın en büyük dijital ticaret platformlarından biri olmayı hedefliyoruz. Bu yatırım turunda bize güvenen tüm yatırımcılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Actera Group ve Revo Capital’in co-lead ettiği bu yatırım turuna Smartfin ve Endeavor Catalyst de katıldı. Smartfin 2020 yılında gerçekleşen yatırım turunda da şirkete 5 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Hedef 10.2 milyar TL’lik ticaret hacmi

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen perakende markalarının, omni-channel operasyonlarına ve dijital dönüşüm süreçlerine 17 ülkede destek veren Akinon, 2021 yılında 10.2 milyar TL ticaret hacmi yaratmayı hedefliyor.

Actera Group yatırımla ilgili “Türkiye’de e-ticaretin gelişimine önemli destek veren, Türkiye merkezli Akinon’u uluslararası büyüme yolculuğunda desteklemekten mutluluk duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Revo Capital’den yapılan açıklamada ise “Akinon’un hikayesinin bir parçası olmaktan son derece heyecanlı ve mutluyuz. Akinon, perakendecilerin ve markaların satış kanallarını yönetmesini sağlayarak e-ticaretteki statükoya meydan okuyor ve perakende sektöründeki dijitalleşmeye öncülük ediyor. İkinci fonumuz ile hem Türkiye’de hem de odağımızda yer alan Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yatırım bekleyen dinamik, yaratıcı ve tutkulu start-up’lara ulaşmak ve başarılı şirketlere dönüşecek doğru yatırımları desteklemek için yoğun olarak çalışmaya devam ediyoruz.” ifadesi yer aldı.

Akinon’un hikayesi

Güncel İçerikler