İTÜ Çekirdek

Yapay zeka girişimlerinin destekleneceği ve 115 milyon dolarlık fona sahip TRAI NEXT Programı başvuruları açıldı

Yapay zeka girişimlerinin faydalanabileceği 115 milyon dolar fon büyüklüğüne sahip yatırım programı TRAI NEXT için başvurular açıldı.

Yapay zeka girişimlerinin global pazarlara açılmasını, müşteri ve şirketlerle bir araya gelmelerini kolaylaştırmak amacıyla Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi ve Sente Foundry işbirliğiyle düzenlenen TRAI NEXT Programı, endüstriyel yapay zeka çözümleri sunan girişimleri yatırımla buluşturuyor.

ReklamSW

Başvuru süreci devam eden TRAI NEXT programında, finale kalan 10 Startup’ın “Due Diligence” çalışmaları yapılacak ve programa katılan startuplar toplamda 115 milyon doları fon büyüklüğüne sahip yatırımcılardan yatırım teklifi alma fırsatı yakalayacaklar.

Program 2021 yılında tamamen online olarak gerçekleştirilecek olup, programa dahil olan girişimler belirlendikten sonra altı haftalık bir mentorluk ve due diligence sürecine dahil olacak. Programın finali Türkiye’nin en büyük yapay zeka etkinliği olan Türkiye Yapay Zeka Haftası (TR AI Week) kapsamında 21 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.

TRAI NEXT yatırım programına yurt dışına açılmayı hedefleyen ve üretim ve Endüstri 4.0 alanlarında yapay zeka çözümleri üreten girişimler başvuruda bulunabilir.

Girişim ekosistemindeki gelişmelerden haberdar olun

Aydınlatma Metni'mize bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerikler