İTÜ Çekirdek

Lufthansa Heyworld, Türk eticaret şirketlerinin kargolarını KargomKolay ile taşıyacak

2014 yılından itibaren Türkiye uluslararası express kurye pazarında başarılı şekilde faaliyet gösteren lojistik şirketi KargomKolay, dünyanın lider havayolu şirketlerinden Lufthansa’nın express kurye şirketi Lufthansa heyworld ile uzun soluklu bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

Deutsche Lufthansa AG Avrupanın en büyük 2., Dünyanın ise en büyük 9. Havayolu şirketi. Lufthansa, uluslararası küçük paket taşımacılığında, sahip olduğu uçak filosu ve ağının avantajını kullanarak Lufthansa heyworld markası ile Amerika ve Avrupa’da teslimatlar yapıyor. Şirketin 2021 yılı için hedef pazar olarak belirttiği Türkiye’de ise, faaliyetlerini arttırmak için yeni bir iş birliğine gitti. DRN Lojistik A.Ş. ile Lufthansa heyworld arasında imzalanan sözleşme ile markanın Türkiye’deki tek temsilcisi KargomKolay oldu.

Lufthansa, Türkiye’den Almanya ve Amerika’ya e-ihracat paketleri için kendi uçaklarını getirip, taşıma maliyetlerini düşürecek.

KargomKolay, Türkiye’nin önemli lojistik şirketlerinden biri. 2014 yılından itibaren faaliyet göstermeye başladı ve her gün binlerce müşteriye hizmet veriyor. 2020 yıında 160’ın üzerinde ülkede kapıya teslimat yapan şirket, aynı zamanda müşteri hizmetleri konusunda da başarılı. Günlük 5000 civarında çağrı ile müşterilerine hizmet verdiğini dile getiren KargomKolay, kullandığı teknoloji ile bu hizmetin kalitesini koruduğunu aktarıyor.

Dr. Önder Türker

DRN Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Türker, imzalanan bu anlaşma ile ilgili olarak:

“Lufthansa, havayolu taşımacılığında tartışmasız dünyanın en iyi markalarından biri. Ellerindeki uçak filosu ve dağıtım networkleri ile Lufthansa heyworld özellikle Almanya ve Amerika’da e-ticaret dağıtımlarında çok ciddi işler yapıyor. KargomKolay markamız ile de biz, partnerlerimizin bu avantajlarını yerli e-ticaret firmalarına aktarıyor, hem taşıma maliyetlerini düşürüyor, hem de e-ihracata ciddi katkılar sağlıyoruz.” dedi.

Yapılan açıklamada iş birliği içeriğinin şimdilik sadece Almanya ve Amerika teslimatları için geçerli olduğu belirtilirken, her iki şirketin de güçlerini birleştirerek sektörde dinamik, memnuniyet odaklı ve daha rekabetçi bir yapı oluşturmayı hedeflediği ifade edildi.

Heyworld GmbH Genel Müdürü Timo Schamber ise: “Türkiye pazarına hizmet vermek için KargomKolay ile yakın işbirliğimizi başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. KargomKolay ile Lufthansa heyworld, hızlı ve kaliteli hizmet sağlamak üzerine Türkiye’de oldukça deneyimli ve köklü bir ortak kazandı. KargomKolay’ın yerelleştirilmiş müşteri hizmetinin gücünü, Lufthansa heyworld’ün hava taşımacılığı ve kapı teslim hizmetindeki mükemmellik ile birleştireceğiz.” açıklamasını yaptı.

Verilen bilgiye göre işbirliği anlaşması kapsamında, özellikle Almanya ve Amerika’ya e-ihracat satışları yapan eticaret şirketleri için daha verimli ve rekabetçi bir tedarik süreç yönetimi sağlamaya yönelik faaliyetler söz konusu olacak. Böylelikle iki şirket, Türkiye’den yurtdışına küçük paket taşımacılığında pazar paylarını artırmak üzere ortak yatırım ve pazarlama faaliyetleri gerçekleştirecek.

Girişim ekosistemindeki gelişmelerden haberdar olun

Aydınlatma Metni'mize bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerikler