Yerli yatırım uygulaması Midas, yatırımcıların istedikleri tutar ve adette işlem yapabileceği özelliğini duyurdu

Geçtiğimiz aylarda beta sürecine başlayan yeni nesil yatırım uygulaması Midas, sektöründe ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Yatırımcılar Türkiye’de ilk kez Midas sayesinde Amerikan Borsasında istediği tutar veya adet ile hisse alım satımı yapabiliyorlar.

Midas CEO’su Egem Eraslan söz konusu özellikle ilgili: “İlk günden itibaren takım olarak yatırımı daha erişebilir ve adil hale getirmek için yola çıktık. Midas ile bunu mümkün kılsak da düşük miktarda meblağ ile pahalı hisselere ulaşmak neredeyse imkânsız. Bu yüzden Türkiye’de bir ilk olan tutar veya adet ile hisse alım satım özelliğini Midas’a getirdik. Bu sayede yatırımcılarımız istedikleri tutar veya adet ile işlem yapabilecekler.” dedi.

Hatırlamak gerekirse Midas, geçtiğimiz Mart ayında Denizbank’tan 1 milyon dolar tohum yatırım almıştı.

Midas’ın getirdiği bu özellik sayesinde yatırımcılar hisse senedi fiyatı ne olursa olsun dünyaca ünlü şirketlere kolayca ve istediği gibi yatırım yapabilecekler.

Midas tarafından edindiğimiz bilgilere göre Midas’ı kullanmayı bekleyen 54 binden fazla kişinin bulunduğu bekleme listesindeki ilk 8 bin kişi artık Midas’a erişebiliyor. Regülasyonda beklenen uzaktan canlı video görüşme ile kullanıcı edimine müsaade eden düzenlemeyle birlikte daha çok kişiyi kolayca Midas ile buluşturabilecekler.

Midas’a gelen yeni özellikler

Midas kurucuları beta süreci boyunca kullanıcıların geri bildirimlerini dinledi ve işine yarayacak güzel özellikleri yayına aldı. Midas’ın en güncel versiyonunu App Store ya da Google Play’den indirebilirsiniz.

Artık Midas’a para göndermek çok daha kolay

6 büyük bankada bulunan Midas hesaplarından birine istediğin bankadan döviz havalesi yapabileceksiniz. Böylece hem işlem masraflarını en aza indirebilecek hem de daha kısa sürede Midas hesabına para transferinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Midas’ın daha öncesinde tek hesabı vardı ve SWIFT yapmak hem masraflı oluyordu hem de uzun sürüyordu. Artık SWIFT yapmak yerine döviz havalesi yaparak hem masrafı azaltabilirsiniz hem de daha kısa sürede Midas hesabınızı fonlayabilirsiniz.

Midas hesaplarının bulunduğu bankalar:

  • DenizBank
  • İş Bankası
  • Garanti BBVA
  • Yapı Kredi
  • Akbank
  • QNB Finansbank

Dünya çapındaki ünlü şirketlere 1 dolar ile yatırım

Düşük miktarda meblağ ile pahalı hisselere ulaşman neredeyse imkansız. Örnek vermek gerekirse; yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir; bir adet Amazon hissesi ortalama 3.270 dolar, yani 27.141 Türk Lirası. Normalde bu tutar, bir çoğumuzun tüm yatırım tutarından daha fazla. Midas’la pahalı hisselere de istediğiniz tutarda yatırım yapabilirsiniz.

Güncellenen keşfet sayfası ile sektörleri kullanarak takip etmek istediğin şirkete anında ulaşabileceksiniz. Bununla birlikte Midas ile uygulama içerisinden kuryeni takip edebilecek ve iletişime geçebileceksiniz.

Yerli girişim Midas’la ilgili tüm gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler