TPAY Mobile, Payguru’yu satın almasının ardından büyüme stratejisini açıkladı

Işık Uman, Küresel İşbirliği Türkiye ve Sahra Altı Afrika (SSA) Başkan Yardımcılığına, Onur Ergüney ise Dijital Oyunlar ve E-spordan Sorumlu Başkan Yardımcılığına atandı.

Orta Doğu, Afrika ve Türkiye için uçtan uca hizmet veren dijital ödeme platformu TPAY Mobile FZ-LLC’de, üst düzey yönetici atamaları gerçekleşti. Yakın zamanda Payguru’nun satın alınmasıyla açılan pozisyonlar, TPAY Mobile’ın MEA ve Türkiye’de sınır ötesi mobil ödemeleri destekleyerek bu işlemleri kolaylaştırma vizyonunu taşıyor.

Işık Uman; Küresel İşbirliği, Türkiye ve Sahra Altı Afrika Başkan Yardımcılığına atandı. Payguru’nun Kurucu Ortağı ve TPAY MOBILE tarafından satın alınmadan önce Payguru’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Işık Uman, mobil şebeke operatörleri (MNO’lar) ile çalışma konusunda zengin bir deneyime sahip. 2016 yılında BDDK ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından ödeme lisansı verilen ilk mobil ödeme şirketi olan Payguru, Işık Uman’ın Yönetim Kurulu Başkanlığında Mobil Ödeme ve Banka Havalesi hizmetleriyle yılda 500 milyon TL tutarında işlem hacmine ulaşarak Türkiye’nin lider alternatif ödeme sağlayıcısı oldu.

Payguru üst düzey yöneticisi Onur Ergüney de, TPAY MOBILE Dijital Oyunlar ve E-spordan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Ergüney, oyun, dijital eğlence ve telekomünikasyon sektörlerindeki 10 yılı aşkın yönetim deneyimi ve uzmanlığıyla ödeme sistemleri, gelir kaynağı sağlama, dağıtım ağı kurma ve ürün geliştirme konularında katkıda bulunuyor. Payguru’da iş geliştirme stratejileri, uluslararası ticaret ilişkileri regülatif uyum süreçlerinden sorumlu olan Ergüney, öncesindeyse Game Sultan, Paytogo ve MOL Turkey gibi uluslararası şirketlerle çalıştı.

TPAY Mobile CEO’su Sahar Salama, “Işık Uman ve Onur Ergüney’in bu görevlere atanmasıyla, iddialı büyüme stratejimizi hızlandıracağız. Her ikisi de Payguru’yu kuran, büyüten ve başarıları kanıtlanmış olan girişimciler. Beraberlerinde telekomünikasyon, oyun ve e-spor alanlarında çok önemli bir deneyim getiriyorlar. TPAY MOBILE’ı büyütme ve MEA ile Türkiye genelinde sunduğumuz ürün ve hizmetlerin ölçeğini genişletme stratejimizde, onları yönetim ekibimize katmaktan büyük memnuniyet duyuyor ve deneyimlerini paylaşıp geliştirmeleri için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Küresel İşbirliği, Türkiye ve SSA Başkan Yardımcısı Işık Uman şunları söyledi: “Türkiye’de Payguru çatısı altında ortaklarımla beraber gurur duyduğum bir fintek işi kurduktan sonra, şimdi yepyeni bir coğrafyada yeni bir yolculuğa başlamak üzere TPAY MOBILE’a katılmaktan heyecan duyuyorum. TPAY MOBILE’a katılmak yalnızca bana değil tüm Payguru ekibine, yenilikçi teknolojimizi ve hizmetlerimizi, TPAY MOBILE’ın mobil ödeme alanında lider oyuncu olarak kendini kanıtladığı MEA bölgesine ihraç edebilmesi için inanılmaz bir fırsat sunuyor.”

TPAY MOBILE Dijital Oyunlar ve E-Spordan Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Ergüney şunları ekledi: “Payguru’nun satın alınmasının ardından TPAY MOBILE yönetim ekibine katıldığım için çok mutluyum. Türkiye’deki oyun ve e-spor sektöründeki tecrübemizi TPAY MOBILE’in kendini kanıtladığı büyük MEA bölgesine taşıma fırsatı inanılmaz derecede heyecan verici. Bu gelişme hem küresel hem de yerel geliştiricilerin oyunlarını yayınlamaları ve kazanç elde etmeleri için yeni fırsatlar getirecek.”

Güncel İçerikler