Mobil oyun yayıncısı Jambox, Ludus liderliğinde 1.1 milyon dolar yatırım aldı

Ludus Girişim Stüdyosu 950 bin dolar tohum yatırımıyla, Asya merkezli mobil oyun yayım platformu Jambox’un 1.1 milyon dolarlık yatırım turuna liderlik etti.

Singapur merkezli Jambox, Güneydoğu Asya bölgesindeki bağımsız oyun geliştiricilerinin globale açılmasına destek olarak pazardaki uluslararası oyuncularla rekabet etmeyi amaçlayan bir mobil oyun yayım platformu kuruyor.

Jambox’ın kuruluş amacı, oyun geliştiricilerinin yüksek kaliteli oyunlar geliştirip ilgi çekmelerini, oyunda geçirilen süreyi artırmalarını ve mobil oyunlarından etkili bir şekilde para kazanmasını sağlamak.

Y ve Z jenerasyonları arasında oldukça popüler olan Casual ve Hypercasual kategorilerine yoğunlaşacak olan Jambox, geliştiricilerin, oyun tasarlama ve geliştirmeye odaklanmasına olanak tanıyan analitiği, ilişkilendirmeyi, kullanıcı edinmeyi ve oyunlardan para kazanmayı entegre eden bir araç seti sunmayı amaçlıyor.

Jambox, Malezya, Tayland ve Filipinler’e açılmadan önce platformunu ilk olarak Vietnam, Hindistan ve Endonezya’da piyasaya sürecek.

Yatırım turu ile ilgili yorum yapan Jambox CEO’su ve Kurucusu Vikas Gulati, “Geliştiricilerin ve oyunlarının küresel düzeyde rekabet etmesini sağlayabilecek bağımsız bir platform için büyük bir pazar fırsatı var. Özellikle Güneydoğu Asya’nın muazzam bir yeteneği var ve geliştiriciler kullanıcılarını yakından takip ediyor. Geliştirilen oyunlar büyük bir potansiyele sahip ve geliştiricilerin oyunları büyütmek için doğru partnere ve platforma ihtiyacı var.” şeklinde belirtti.

Ludus Girişim Stüdyosu ise: “Mobil oyunlar artık ana akım eğlence olarak hayatımıza yerleşmiş durumda. Güneydoğu Asya ve Hindistan’ın hızla büyüyen oyun pazarına katılmaktan son derece heyecanlıyız. Jambox’ın, Hindistan ve Güneydoğu Asya gibi gelişmekte olan pazarlardaki geliştirici sorunlarını çözeceğine inanıyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Güncel İçerikler