Yerli sağlık turizmi girişimi Gotocure, Almanya merkezli CESMAS Holding’den 5 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren BTM girişimlerinden Gotocure, Almanya merkezli CESMAS Holding’den 5 milyon lira değerleme ile yatırım aldı. Şirket bu yatırımı, iş ve müşteri geliştirme faaliyetleri için kullanacak

BTM’nin Fulya’daki yerleşkesinde gerçekleşen imza törenine Gotocure kurucu ortaklarından Abitter Mehmet Türktaş ve Ömer Lütfi Soylu, CESMAS Holding GmBH şirketini temsilen de yöneticisi Mikail Selek katıldı.

Konuyla ilgili mutluluklarını dile getiren Abitter Mehmet Türktaş: “Gotocure sağlık seyahatine katkı sağlayacak önemli bir girişim. Türkiye’de kaliteli kliniklerimizle, yetkin doktorlarımızla hem kendi vatandaşlarımıza hem de yurtdışında yaşayan insanlara sağlık hizmeti veriyoruz. Gotocure olarak, yurtdışında yaşayıp Türkiye’den sağlık hizmeti satın almak isteyen insanların hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Hastalar farklı platformlarda klinik ve tedavi araştırmak yerine tedavileri ve klinikleri Gotocure’de görebilecekler ve kliniklerden teklif isteyebilecekler.

Kliniklerde, hastaların datalarını inceleyip Gotocure üzerinden teklif verebilecekler. Sağlık seyahatinin tamamlayıcı unsurları olan konaklama, ulaşım ve şehri keşfedecekleri alternatiflerine de Gotocure üzerinden ulaşabilecekler. Bu, hasta açısından parça parça farklı kanallardan aldığı hizmeti tek bir platformdan almasını sağlayacak önemli bir kolaylık. Klinikler açısından da hizmet almak isteyen müşterilere ulaşabilecekleri doğru bir mecra. İş planımıza güvenip yapılan bu yatırım sayesinde daha fazla insana ulaşacağız. Hem ülkemizden hizmet alan müşteri sayısını artıracağız hem de bu sürecin güvenli, kolay ve takip edilebilir bir platformda yapılmasını sağlayacağız.” dedi.

Pandemi sürecinde dikkat çeken girişimlerden olmayı başaran Gotocure, sağlık turizmi odaklı çalışmalar gerçekleştiriyor. Kişilerin deneyimlerini planlayabildikleri aynı şekilde kliniklerin de hastalarını tanımlayabildikleri ve iletişim kurabildikleri Gotocure, hastaların tüm planlamalarını tek bir kalemde görüp, seyahatlerini planlayabilmelerini sağlıyor.

Güncel İçerikler